Rodzice zapłacą mniej za żłobki w Gliwicach

Dzięki dotacjom przeznaczonym na funkcjonowanie niepublicznych żłobków w Gliwicach rodzice płacą mniej za opiekę nad swoimi pociechami – nawet do 500 zł miesięcznie.

Miasto Gliwice pomaga matkom, które chcą po urodzeniu dzieci jak najszybciej wrócić do pracy. Z roku na rok kwota przekazywana na wsparcie żłobków niepublicznych jest coraz większa, a tym samym zwiększa się pula tańszych i dostępnych miejsc dla maluchów.

W odpowiedzi na zainteresowanie konkursem, tegoroczna pula miejskich środków na ten cel została zwiększona do 700 tys. złotych, dzięki czemu liczba dofinansowanych miejsc dla dzieci zwiększy się niemal dwukrotnie (w ubiegłym roku było to 426 tys. zł, co pozwoliło na dopłaty do miejsc dla 78 maluchów).

Taka forma wsparcia przynosi efekty i stwarza dogodne warunki nie tylko dla rodziców, którzy mogą pozostać aktywni zawodowo i powierzyć swoje pociechy wykwalifikowanej kadrze, ale również dla prowadzących tego typu działalność – w ubiegłym roku w naszym mieście powstały cztery kolejne żłobki niepubliczne, a istniejące placówki mogły rozszerzyć swoją ofertę. – Dzięki wsparciu miasta możemy zatrudniać wykwalifikowaną kadrę, zaoferować maluchom zajęcia dodatkowe, takie jak np. dogoterapia, język angielski czy zajęcia muzyczne – podkreśla dyrekcja Żłobka Niepublicznego nr 1 w Gliwicach.

Do rozstrzygniętego niedawno konkursu przystąpili zarówno beneficjanci z ubiegłych lat, jak i nowopowstałe placówki.

Dotację przyznano: Żłobkowi Niepublicznemu Nr 1 przy ul. Centaura (tu dopłata wyniesie 500 zł na jedno dziecko), Niepublicznemu Żłobkowi Akuku przy ul. Gwarków, Żłobkowi „Miasteczko Dzieci” przy ul. Jana Pawła II i Żłobkowi „Kraina Elfów” przy ul. Kozielskiej (w tych trzech placówkach dofinansowanie do jednego miejsca wyniesie 300 zł) oraz Żłobkowi „Hakuna Matata” przy ul. Daszyńskiego, któremu przyznane dofinansowanie pozwoli na obniżenie jednostkowej opłaty o 240 zł.


MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI