spot_imgspot_img


Rodzinne warsztaty String Art-u w Forum

Rozwijanie samodzielności, sprawności manualnej oraz wyobraźni przestrzennej to efekty jakie się osiąga podczas pracy techniką String Art-u. Warsztaty wyplatania przestrzennych obrazków dla całych rodzin odbędą się 25 lutego w Centrum Handlowym FORUM w Gliwicach. Będą prowadzone przez instruktorki, które na co dzień są mentorkami w Szkole Demokratycznej GRAJFKA dlatego warsztaty będą też okazją do rozmów o edukacji demokratycznej jako alternatywnej formie nauczania dzieci.

Rodzinne warsztaty String Art-u odbędą się w sobotę, 25 lutego, od 13:00 do 15:00 na scenie głównej (poziom 0).

Czym jest String Art? Są to niesamowite obrazy malowane nićmi, sznurkami i włóczkami. To technika polegająca na nawlekaniu nici pomiędzy wbitymi do deski gwoździkami. W taki sposób tworzy się geometryczne a także abstrakcyjne wzory. Niewiele potrzeba, by stworzyć taki obraz, ale korzyści jakie daje taka praca jest mnóstwo. Dzieciom w ten sposób tworzy się atmosferę twórczego spełnienia. Ma ona wpływ na każdy etap i element obrazu. Decyduje o sposobie wykonania wszystkich elementów, od tematu obrazu do tła, przez wybór kolorów, aż po dobór elementów ozdobnych. Warsztaty String Art-u są również świetną zabawą dla dorosłych. Pobudzają wyobraźnię przestrzenną, a efekt pracy nawet podczas pierwszego podejścia może być spektakularny i dawać wiele satysfakcji.

– Warsztaty String Art-u pobudzają kreatywność i są rewelacyjnym treningiem sprawności manualnych. Naszym klientom zawsze bardzo chętnie proponujemy zajęcia, które pozwalają im się zrelaksować i oderwać od codziennych obowiązków. Rezultaty jakie daje technika String Art-u dodatkowo mogą dawać sporo powodów do dumy – mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

Warsztaty String Art-u są prowadzone przez mentorki ze Szkoły Demokratycznej GRAJFKA, która jest szkołą leśną i ma swoją terenową siedzibę w Pyskowicach. Podczas warsztatów, gdy dzieci będą malować nićmi rodzice mogą porozmawiać o nurcie demokratycznym edukacji, który jest alternatywnym sposobem nauczania i zyskuje coraz większą liczbę zwolenników.

– Rodzice chcący posłać do naszej szkoły swoje dzieci często dopytują czym różni się ona od innych form nauczania. Tutaj odpowiem krótko, że w szkole demokratycznej pracujemy z dziećmi nad ich rozwojem z wykorzystaniem i podążaniem za ich talentami i mocnymi stronami.  Zapraszam na scenę główną, gdzie będę czekać wraz z moim zespołem, by opowiedzieć o tym jak wyglądają takie zajęcia – mówi Dagmara Kittler, wiceprezeska Fundacji Boldare, współtworząca Szkołę  Demokratyczną GRAJFKA.

Udział w warsztatach String Art.-u jest bezpłatny. Nie trzeba się na nie rejestrować.

Wpadaj do FORUM, wbijaj gwoździe i maluj nićmi!
Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI