Rowery miejskie już przetestowane. We wtorek ruszają wypożyczalnie

Tak będą wyglądały rowery miejskie, które 28 marca pojawią się w Gliwicach.

Dziesięć takich rowerów będzie miało napis Gliwicki Rower Miejski, pozostałe powierzchnię reklamową.

System będzie funkcjonował w sezonie rowerowym – od 1 marca do 30 listopada, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Na każdej z 10 stacji, wyposażonych w terminal z panelem informacyjnym i sterującym, będzie 15 stojaków ustawionych szeregowo i 10 miejskich rowerów w barwach miasta (łącznie 150 stojaków rowerowych i 100 rowerów). Funkcjonowanie systemu uzupełni strona internetowa, na której będzie można się zarejestrować, sprawdzić dostępność rowerów i miejsc postojowych na poszczególnych stacjach. Pojawią się też informacje dotyczące systemu, m.in. mapa z zaznaczonymi stacjami.
Stacje, w których będzie można wypożyczyć i oddać rower, będą zorganizowane przy dworcu PKP (przy wejściu głównym na dworzec), pl. Piłsudskiego (nieopodal pomnika), pl. Inwalidów Wojennych (blisko kiosku), przy ul. Kozielskiej (u zbiegu z ul. Góry Chełmskiej), na skwerze Dessau (przy fontannie), przy ul. Akademickiej (przy skrzyżowaniu z ul. B. Krzywoustego, blisko fontanny), przy ul. Żwirki i Wigury (przy pawilonach handlowych), na Sikorniku (przy ul. Sikornik, obok siłowni pod chmurką i Domu Pomocy Społecznej), na os. Kopernika (ul. Gwiazdy Polarnej) oraz przy ul. Poniatowskiego (nieopodal Domu Pamięci Żydów Górnośląskich).

– To miejsca, w których pojawi się 10 stacji. Niewykluczone, że jeśli system się sprawdzi, zwiększymy ich liczbę – mówi Mariola Pendziałek, naczelnik Wydziału Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Pierwszy kwadrans jazdy na rowerze będzie darmowy. Za dłuższy czas korzystania z rowerów trzeba będzie zapłacić. Jazda od 16 do 60 minut będzie kosztować złotówkę. Kolejna godzina 2 zł, trzecia godzina 3 zł, a czwarta i każda następna (rozpoczęta) – 4 zł. Opłata inicjalna (podczas rejestracji w systemie) będzie wynosiła 10 zł.

MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
6 lat temu

Witam,
mam pytanie odnośnie tych rowerów czy są one przystosowane do jazdy nocą?

Kamil
Kamil
6 lat temu
Reply to  Piotr

tak, jest oświetlenie tylne i przednie które pod wpływem jazdy się uruchamia – energia napędzana jest przez rowerzystę

podroznik
podroznik
6 lat temu

a co w sytuacji takiej:
jadę z dworca na sikornik i na stacji na sikorniku nie ma miejsca na odstawienie roweru… mam sie bujac po calych gliwicach i szukac miejsca a pozniej na piechote isc z miejsca gdzie udalo mi sie rower zostawic??

dzieckowemgle
dzieckowemgle
6 lat temu
Reply to  podroznik

Zapinasz go linką do któregoś z zaparkowanych rowerów i w terminalu klikasz zwrot. Jak sa wolne miejsca to wystarczy go wstawic i zwrot się robi automatycznie.

Lilianna
Lilianna
6 lat temu

przydałaby się wypożyczalnia na Waryńskiego.

asd
asd
6 lat temu

Próbowałem znaleźć stronę internetową gliwickiej wypożyczalni, ale Urząd Miasta nigdzie nie podaje adresu. W wyszukiwarce nie można go znaleźć. Gdyby nie to, że ktoś wpisał adres strony w Wikipedii, to nigdy bym nie wiedział, że trzeba wejść na http://www.gliwickirower.pl

Czy urzędnicy robią to celowo? Nie chcą reklamować wypożyczalni, żeby jak najmniej osób korzystało?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI