spot_img


Rowerzyści i rolkarze skarżą się na brudną ścieżkę

– Można się przewrócić i wybić zęby – tak o ścieżce rowerowej przy ul. Kujawskiej mówią użytkownicy. Powód? Spore zabrudzenia, głównie zalegający piasek.

Czytelnicy zwrócili nam uwagę na spore zanieczyszczenia na ścieżce rowerowej wzdłuż ulicy Kujawskiej. Zalega tam mnóstwo gałęzi, kamieni, a przede wszystkim piasku (szczególnie w okolicy budowy obiektów mieszkalnych przy ul. Górnej).

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Zarządem Dróg Miejskich, by dowiedzieć się jak często sprzątana jest wskazana ścieżka rowerowa, z której równie chętnie korzystają rolkarze oraz gliwiczanie jeżdżący na hulajnogach czy trikke.

Według zapewnień ZDM, ścieżka zamiatana jest 3-4 razy w miesiącu w zależności od stopnia zabrudzenia oraz warunków pogodowych. – Ponadto, informuję że zgodnie z obowiązującymi przepisami i wydanymi decyzjami – na wykonawcy prac budowlanych – w tym również na wykonawcy prac budowlanych przy ulicy Górnej – spoczywa obowiązek uprzątnięcia zabrudzeń w rejonie budowy w granicach realnie powodowanego zabrudzenia – informuje Andrzej Rozmus z ZDM w Gliwicach.

Zgodnie z informacjami z ZDM, obowiązek sprzątania w rejonie budowy spoczywa na ZBM I TBS Gliwice, który jest wykonawcą robót budowlanych we wskazanej lokalizacji.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pablo_b
pablo_b
2 lat temu

problemy krajów rozwiniętych, niebezpieczeństwo związane z jazda po piasku.

rower
rower
2 lat temu

Ja jeżdżę na rowerze i mi to nie przeszkadza, z czasem wiatr wydmucha ten piasek i już, jak komuś tak przeszkadza to niech weźmie miotłę i to zmiecie.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI