Rowerzyści przyjadą DTŚ aż do granicy z Gliwicami

Rowerowy rajd na trasie zabrzańskich odcinków „średnicówki” to główny punkt przekazania przez Województwo Śląskie świeżo ukończonych odcinków.

To wydarzenie odbędzie się 8 sierpnia. O godzinie 17:00 rowerzyści wyruszą od ronda im. Sybiraków, pomkną nowymi odcinkami DTŚ w kierunku Gliwic, zawrócą i zakończą bieg pod halą MOSiR Zabrze.

Nie zabraknie innych atrakcji. Na mecie odbywać się będzie piknik, w trakcie którego uruchomione zostanie bezpieczne miasteczko. Będzie tam można doświadczyć wrażeń w symulatorze dachowania, zderzenia, badania czasu reakcji kierowcy. Rozlosowane zostaną także nagrody ufundowane przez Województwo Śląskie. Na koniec przewidziano występy muzyczne.

Rejestracja uczestników odbywać się będzie od godziny 16.00. Aby wziąć w nim udział należy wypełnić oświadczenie i formularz zgłoszeniowy pod adresem:
http://www.um.zabrze.pl/turysci/aktualnosci/otwarcie-kolejnych-odcinkow-dts-ki

Dokumenty należy złożyć w Punkcie Informacji o Mieście (ul. Powstańców Śląskich 2/1, tel. 32 271 72 76, e-mail: [email protected]) albo przynieść wydrukowane i wypełnione druki bezpośrednio do Biura Rajdu umiejscowionego przy starcie rajdu na trasie DTŚ, gdzie będą wydawane numery startowe.

Drogowa Trasa Średnicowa na odcinku Z3 i Z4 rozpoczyna się przy granicy miast Zabrza i Gliwice. Odcinek o długości niespełna 3 km, zaprojektowano jako drogę klasy GP 2×3 – dwie jezdnie po trzy pasy ruchu z pasami awaryjnymi. Na całej długości trasa przebiega bezkolizyjnie, a dzięki tej realizacji czas przejazdu skróci się o ok. 60 proc. Kontrakt na realizacje odcinków Z3 i Z4 rozpoczęto po podpisaniu umowy w maju 2012 roku. Wartość robót kontraktowych zamknęła się w kwocie ok. 184 mln zł. Inwestycja została sfinansowana m.in. ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


fot.DTŚ SA/K.Krzemiński

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tak
Tak
9 lat temu

5 km przejażdżka, a wymyślili papierkowej roboty jak na Tour de Pologne. Zachęcające…

yhm
yhm
9 lat temu

Nie można tak po prostu tego otworzyć?

tomek
tomek
9 lat temu

chciałem się wybrać, ale nie chcę być znakowany jak bydło – szczególnie że to absurdalnie krótki odcinek

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI