r e k l a m a


Rozstrzygnięcie przetargu na budowę szpitala. „Nie macie finansowania”

Kampania wyborcza trwa. Obecne władze Gliwic chcą dzisiaj rozstrzygnąć postępowanie przetargowe na budowę nowego szpitala miejskiego. W tej sprawie do Adama Neumanna i Mariusza Śpiewoka zaapelowała Katarzyna Kuczyńska-Budka.

Dzisiaj o godz. 10.00 prezydent Gliwic poinformuje media o rozstrzygnięciu przetargu na budowę szpitala. Czy tak ważne decyzje powinno podejmować się na kilka dni przed wyborami? Tym bardziej, że Minister Zdrowia, która ostatnio odwiedziła Gliwice wprost powiedziała, że – wbrew temu, co mówią obecne władze Gliwic – z KPO nie da się pozyskać środków na ten cel. Po pierwsze środki z KPO można wykorzystać tylko na onkologię i kardiologię, a po drugie trzeba je wydać w 1,5 roku. – W tym czasie nie da się wybudować szpitala – mówiła w Gliwicach Minister Zdrowia Izabela Leszczyna.

Mowa o brakujących 500 mln zł.

„Kampania wyborcza nie usprawiedliwia niegospodarności! Nie macie finansowania na szpital – brakuje Wam pół miliarda, a ich nie da się wziąć z KPO. I zamierzacie dziś rozstrzygnąć przetarg w ciemno, bo w niedzielę są wybory. A przecież przedstawiłam znacznie bardziej realny plan, jaki zapewnia środki na szpital. Nie idźcie tą drogą złą dla miasta!” – napisała Katarzyna Kuczyńska-Budka.

Kuczyńska-Budka ma inny pomysł na budowę placówki zdrowia. Okazuje się, że Śląski Uniwersytet Medyczny potrzebuje nowego szpitala. Można więc połączyć siły. Wówczas miasto Gliwice daje teren i około 300 mln zł, a dużą część środków dokłada Ministerstwo Zdrowia. W Gliwicach mógłby powstać szpital kliniczny. W przypadku budowy, którą proponują obecne władze Gliwic – nie ma możliwości finansowania budowy ze środków Ministerstwa Zdrowia, bo jest to inwestycja miejska.

Jeśli w założeniu ma kosztować ponad 800 mln zł, a w budżecie miasta zarezerwowano 300 milionów, to współpraca z ŚUM i Ministerstwem Zdrowia wydaje się dobrym rozwiązaniem.

Zobacz wideo

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
RomanPyk
RomanPyk
1 miesiąc temu

To najgłupszy pomysł jaki widziałem. Miasto ma dać teren i nie mieć żadnego wpływu na szpital, którym zarządzać będzie ŚUM.

Nie po to chcemy mieć szpital miejski by był na poziomie innych miast. Od lat Gliwickie szpitale pod miejskim zarządem funkcjonowały lepiej od okolicznych czy to należących do województwa czy klinicznych czy miejskich.

Obojętne kto wygra te wybory szpital powinien być nasz!

krzok
krzok
1 miesiąc temu

Rozsądna kobieta dlatego będę na nią głosował

Efka
Efka
1 miesiąc temu

Obecnie przebywam w szpitalu 😢 na Zygmunta Starego, warunki jak za króla ćwieczka, pożal się Boże jakiś koszmar, żeby takie miasto jak Gliwice nie miało porządnej placówki. Zamiast zbierać pieniądze na szpital z prawdziwego zdarzenia , to wydawało się na pierdoły, ścieżki, sreżki , bieżnie, wybiegi dla piesków i wiele innych bzdór, a teraz kasy nie ma, no i przed wyborami wspomina się o szpitalu, który jest pod wielkim znakiem zapytania????? Ogarnijcie się włodarze.

Alexa
Alexa
1 miesiąc temu

A kto będzie w tym szpitalu leczył??? Byłam na SOR na Kościuszki ,gówniara z dyplomem lekarza włączyła internet w telefonie i tam szukała pomocy!!!! Dno!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI