spot_imgspot_img


Rusza remont kolejnych uliczek na Starówce

Rusza przebudowa kolejnych uliczek Starówki. Oznacza to kolejne zamknięcia dla ruchu oraz utrudnienia dla mieszkańców.

5 marca o godz. 8.00 zostały zamknięte dla ruchu fragmenty ulic: Dolnych Wałów (od ul. Jana Pawła do ul. Zwycięstwa), Tkackiej (od ul. Bytomskiej do ul. Matejki), Białej Bramy (od ul. Tkackiej do ul. Basztowej), Kaczyniec (od ul. Pod Bramą Raciborską do ul. Wysokiej), Pod Murami (od ul. Wysokiej do ul. Basztowej), Pod Raciborską Bramą (od ul. Raciborskiej do ul. Kaczyniec), Średniej (od ul. Raciborskiej do ul. Kaczyniec), Plac Wszystkich Świętych (od ul. Kościelnej do ul. Pod Raciborską Bramą). Rozpoczną się tam prace związane z przebudową nawierzchni oraz istniejącej infrastruktury podziemnej. Teren sprawdzą także archeolodzy, ponieważ układ urbanistyczny Starówki jest wpisany do rejestru zabytków.

Objazd zamkniętej ul. Dolnych Wałów z dojazdem do ul. Zwycięstwa zostanie poprowadzony ulicami: Dworcową, Jana Pawła II, Nowy Świat, Kościuszki, Ziemowita, Górnych Wałów i Dolnych Wałów – od skrzyżowania z ul. Wieczorka do ul. Zwycięstwa. Na czas remontu ten fragment ul. Dolnych Wałów będzie funkcjonował jako ulica dwukierunkowa. Natomiast na 18 marca przewidziano zamknięcie odcinka ul. Górnych Wałów – od ul. Jana Pawła II do ul. Ziemowita.

Remonty uliczek Starego Miasta są realizowane etapami i potrwają do 2016 roku.

Na ten cel zostanie wydane ponad 41 mln zł z budżetu miejskiego. Wykonawcami robót drogowych jest konsorcjum firm Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów oraz Zakładu Instalacji Budowlanych Witold Szostak, Andrzej Duda.

(UM Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

a może by tak jakąś mapkę objazdów ??

raba
raba
10 lat temu

zgadzam się. Mapka mile widziana

Silesian
Silesian
10 lat temu

DRAMAT: źle ustawione znaki – brak nakazu skrętu – powoduje, że ludziska łapiąc się na „ślepą” kościelną po zawróceniu jadą Pl. Inwalidów DO KOŃCA – tj do Zwycięstwa POD PRĄD!!!!!

Przy okazji NUMERY ALARMOWE – np 112 i 986(SM) łączą dziś z komórek do KATOWIC!!??

Desperat
Desperat
10 lat temu

To po prostu tragedia. Wrażenie, że w mieście działa jakaś V kolumna. Najlepiej pozamykać wszystkie drogi w centrum jednocześnie i sparaliżować miasto. To nie można było tych remontów zaplanować z głową? Od razy pozamykajmy wszystko. Panuje kompletny chaos i dezorientacja. Ulice pozamykane ale nikt nic nie robi. Ustawili blokady i tyle. A pomyślał ktoś o tych co mają dotrzeć np. do poczty głównej? A do kina Amok? A jak teraz z Rybnickiej zjechać na Zwycięstwa?

anonim
anonim
10 lat temu

a jak beda kursowac autobusy wie ktos?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI