r e k l a m a

spot_imgspot_img

Samolot z miliona klocków ląduje w Gliwicach

Ponad milion elementów, 11 metrów długości, 10 metrów rozpiętości skrzydeł i 3 metry wysokości.

Ogromną replikę samolotu Air Force One będzie można zobaczyć już od piątku 18 listopada w Europie Centralnej w ramach startującej wystawy budowli z klocków LEGO.

– To miejsce, w którym warto się pojawić z całą rodziną – zachęca Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Europy Centralnej. –Na odwiedzających czekają konstrukcje nie prezentowane wcześniej w naszym regionie, których precyzja i dokładność zadowolą każdego, nawet najbardziej wymagającego gościa. Wystawa zaskoczy największym na świecie samolotem, Air Force One, wykonanym z miliona klocków Lego. Pozostała część ekspozycji to wykonane z kilku milionów klocków ponad 100 makiet, a wśród nich m.in instrumenty muzyczne i interaktywna mapa Europy. W Europie Centralnej przyjrzymy się między innymi bazie księżycowej czy rodzinnej posiadłości głównych bohaterów poematu Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”. Czy Soplicowo z klocków Lego zachwyci tak samo jak w ekranizacji epopei nakręconej przez Andrzeja Wajdę? Przekonamy się już od najbliższego piątku. Wśród niezwykłych budowli nie zabraknie również propozycji dla miłośników futbolu. Będą to odwzorowane z pieczołowitą dokładnością stadiony w Gdańsku oraz Warszawie. Ekspozycja to także okazja do spędzenia czasu w specjalnej strefie, gdzie stworzymy własne budowle z klocków, czy weźmiemy udział w pokazach filmów prezentujących świat przez pryzmat klocków Lego.

Patronat honorowy nad projektem objął Rzecznik Praw Dziecka RP – Marek Michalak. Wystawa jest czynna od poniedziałku do soboty w godz. 9:00-20:00, w niedzielę i święta od godz. 10:00. Bilety, w cenie od 15 do 23 złotych za osobę, kupimy na miejscu oraz na stronie www.wystawaklockow.pl. Odwiedzający ją do najbliższej niedzieli powinni także skorzystać z dodatkowej darmowej atrakcji, na jaką zaprasza Europa Centralna. W jej wnętrzach odbywa się edukacyjny “Plac budowy”. Na dzieci czekają animacje i warsztaty, w ramach których na przykład narysujemy dom marzeń czy zbudujemy własny karmnik bądź pojemnik na przybory szkolne.
dsc_8737

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

15-23 zł za oglądanie klocków??? Chyba kogoś pogięło.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI