spot_img


Kilka miast chce współpracy przy budowie tras rowerowych

Gliwice, Bytom, Chorzów, Lubliniec, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Świętochłowice, Tarnowskie Góry i Powiat Tarnogórski będą współpracować przy projektowaniu i budowie tras rowerowych. Deklarację w tej sprawie podpisano 9 marca w Tarnowskich Górach.

Celem tego projektu jest wytyczenie punktów styku i przebiegu tras rowerowych na niektórych odcinkach korytarzy prowadzących z Gliwic do Katowic, z Gliwic do Tarnowskich Gór i z Bytomia do Lublińca. Dzięki temu przedsięwzięciu powstające w Gliwicach ścieżki rowerowe będą docelowo łączyły się z trasami rowerowymi biegnącymi do innych miast.

Trasy rowerowe na Śląsku

Zaangażowane w Inicjatywę 605 samorządy Gliwic, Bytomia, Chorzowa, Lublińca, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Świętochłowic, Tarnowskich Gór i Powiatu Tarnogórskiego zobowiązały się do wspólnego określenia kosztów projektowych i budowlanych oraz analizy i wskazania możliwości pozyskania środków na realizację tras. Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Miasto Tarnowskie Góry.

– Własne trasy rowerowe planujemy, projektujemy lub budujemy odrębnie, niemniej połączenia między nimi powinny być projektowanie wspólnie, między innymi dlatego, aby się wzajemnie uzupełniały. Nie raz udowodniliśmy już, że na poziomie samorządów gminnych i powiatowych jesteśmy w stanie efektywnie współpracować. Mam nadzieję, że w przeciągu kilkunastu lat osiągniemy efekt, z którego będziemy dumni – mówił podczas podpisywania deklaracji gospodarz spotkania, burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
2 miesięcy temu

to chyba logiczne a nawet standardem myślenia winno być…ALE czytam że jednak NIE:-(

Ooo standardach wykonania już nie wspominając,

Wiadomo lepszy Rydz niż nic lecz Rydza nawet brak w takich sprawach a co z innymi to też odczuwamy BO widzieć ludzie nie patrzą:-(

WIDAĆ za to że czas na zmiany dopiero za XX a może XXX lat 😀

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI