Skandaliczna wypowiedź posła Gałażewskiego o gliwickiej uczelni

Wybory już za nami, a szkoda, bo w kampanii wyborczej takich słów z ust posła nie słyszeliśmy.

Słyszeliśmy za to o mężu stanu – mowa o pośle Andrzeju Gałażewskim, który, gdy upewnił się, że kolejne 4 lata spędzi za nasze pieniądze w Sejmie, pokazał co myśli o swoich wyborcach. Jesteśmy ciekawi jak poczują się studenci Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości, gdy dowiedzą się, co powiedział o nich poseł, na którego byc może głosowali.

Cytat z listu otwartego posła do prezydenta Frankiewicza:

„Teraz w ładnym i interesującym obiekcie (dot. Nowych Gliwic – przyp. red.) mieści się między innymi trzeciorzędna niepubliczna szkoła wyższa, podtrzymywana przy życiu z pieniędzy publicznych. (…)”

Poseł nie dodaje, że Nowe Gliwice to również miejsce, w którym dzięki pieniądzom samorządu stworzono warunki do rozwoju nowych firm działających w branży nowych technologii z których Gliwice mogą być dumne. Przyznał to nawet jego klubowy kolega z północnej Polski, który odwiedził Nowe Gliwice wraz z sejmową komisją na zaproszenie posła Jana Kaźmierczaka.

Przykre, że poseł Gałażewski zdobywa się na odwagę dopiero teraz.

Przykre, że w kampanii wyborczej nie usłyszeliśmy, co poseł ma do zaproponowania i jakimi działaniami podjętymi dla miasta i regionu może się pochwalić. Szkoda, że jedyne co miał do zaproponowania gliwiczanom to najbardziej żenujący happening wyborczy w postaci mierzenia własnych, starych butów.

(fot. galazewski.pl/fotomontaż infogliwice.pl)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

47 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
linia
linia
12 lat temu

zawsze twierdziłam, że to nie jest człowiek wart zaufania – współczuję jego wyborcom , że dali się nabrać na plewy

kleber
kleber
11 lat temu
Reply to  linia

Zastanówcie się jak pozbawić tego trutnia immunitetu. On ma oprócz tego wiele przekrętów na sumieniu. To wyjątkowo podła i bezduszna szuja.

pOsioł
pOsioł
12 lat temu

gałażewski przeproś bo obrażasz nie tylko studentów i gwsp ale wszystkich gliwiczan wstyd że cie ktoś wybrał

Tomasz
Tomasz
12 lat temu
Reply to  pOsioł

Panie Pośle wg mojej opinii jest pan pOsłem.

I tyle, wstyd.

ślązakODurodzenia
ślązakODurodzenia
12 lat temu

Dziwne zachowanie Pana posła, dlaczego przed wyborami nie był taki odważny. Wstyd, trzeba Krakusowi zapamiętać to w następnych wyborach!!!

POniet
POniet
12 lat temu

I z Gliwic to coś kandydowało?
******* do Krakowa.

Gliwiczanin
Gliwiczanin
12 lat temu

Nie ważnie czy wtedy czy teraz. Powiedział prawdę! Moje uznanie dla Pana Gałażewskiego:)Wystarczy spojrzeć na Plac Piastów lub ulicę Dworcową. Czyżby przez 18 (bo tyle rządzi prezydent Frankiewicz) lat szykowano projekty uporządkowania tych terenów. I jeszcze jest wiele, wiele innych ważnych spraw.

baran
baran
12 lat temu
Reply to  Gliwiczanin

Inteligentny i myślący człowiek zrozumie że żeby zrobić ul Dworcową i nie zapchać przy okazji miasta trzeba w racjonalny sposób poprowadzić objazdy. Na obecną chwilę to nie ma takiej możliwości (przynajmniej tak mi się wydaje).
Podejrzewam że ul Dworcową zrobią jak będzie robiona w Gliwicach DTŚka bo i tak ona będzie zamknięta z powodu robienia tunelu więc upieczone będą 2 pieczenie przy jednym ogniu.

szefu
szefu
12 lat temu

mysle, ze sporo tu racji ma Galazewski.. szkola podrzedna jakich wiele.. stworzona tylko umozliwic stare kadrze politechniki dorabianie do emerytury na 2 etat.. GWSP? przepraszam co to takiego? moze WSTG (Wyzsza Szkola Tanca Goralskiego)..?

każdypies
każdypies
12 lat temu

Nie słyszałem o jakichś niesamowitych dokonaniach naukowych uczniów tejże szkoły, więc chyba ciężko mówić o pierwszej lidze. Co do reszty cytowanej wypowiedzi, to chyba zwykłe stwierdzenie faktu, no chyba że się mylę. I nie za bardzo rozumiem jak ów cytat odnosi się do studentów.
I gdzie tu skandal? Nawet nie tani, bo żaden.

baran
baran
12 lat temu
Reply to  każdypies

na pewną renomę i osiągnięcia czasami czeka się latami, trzeba być tylko trochę cierpliwym a zacznie się słyszeć o GWSP tak jak o polibudzie czy innych uczelniach wyższych

mic
mic
11 lat temu
Reply to  każdypies

Z ciebie uczeń, jak z raka ogier. Nawet ***** nie wiesz, że w szkole wyższej są studenci.

AndrzejD
AndrzejD
12 lat temu

…oczywiście że GWSP to trzeciorzędna uczelnia stworzona jako przechowalnia dla kolesi Frankiewicza. Gałażewski mówi 100% prawdę.

Erazm
Erazm
12 lat temu

Gałażewski nie jest z mojej bajki, ale powiedział szczerą prawdę. Czy ktoś zna jakiekolwiek osiągnięcia tej „uczelni”?

Trzynastaminuta
Trzynastaminuta
12 lat temu
Reply to  Erazm

a czy ta uczelnia istnieje już tak długo aby mówić tu o osiągnieciach? Chce tez dodac , ze nie ma tu tylko wykładowcow z polibudy, ale akurat na moim kierunku wykladaja bardzo znani wykładowcy uczelni wrocławskiej wiec mysle, ze mam sie czym chwalic bo wiem, ze ucza mnie tego samego co na renomowanej uczelni we Wrocławiu

!?
!?
12 lat temu

Pan Poseł podobno od kilku kadencji jest politykiem. Nie chce się wierzyć, że ktoś taki, kto ma nas reprezentować, plecie bez zastanowienia. Szkoda, że w trakcie kampanii siedział cicho, a wybory wygrał, bo był na liście PO. To przykre. Pan Poseł zaniża poziom debaty publicznej.

gorszy student
gorszy student
12 lat temu

Studiuję na GWSP i jest mi smutno z powodu zmieszania mnie z błotem. Skoro ministerstwo edukacji zatwierdziło te uczelnie to chyba spełniono tu wymogi programowe. Ale cóz w ludziom w wieku 67 lat wiele sie wybacza, ale nie zapomina !

brrrrrrrrrrrr
brrrrrrrrrrrr
12 lat temu

Lizusostwo redaktorstwa do potęgi, brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

haker
haker
12 lat temu
Reply to  brrrrrrrrrrrr

Wg mnie redaktorzy trafnie oceniaja gliwickie realia.
Lubię infogliwice. Zdecydowanie bardziej obiektywne od ITV-a. Tamto jakoś mi „pachnie” Krzyżakiem.

Gleiwitzer49
Gleiwitzer49
12 lat temu

… trudno nie zgodzić się z posłem Gałażewskim … do uczelni akademickich to owej szkółki nie odważyłbym się zaliczyć – ot taka „wyższa szkoła dłubania w nosie” o poziomie powiatowej szkoły pomaturalnej. Być może to taki obecny trend. A szczerze mówiąć szlag człowieka trafia, że takie badziewie jest dofinansowywane z budżetu miasta podobnie jak i cała ta „krzemowa dolina”, będąca w istocie zbiorowiskiem nieudaczników i naukowych miernot. Brawo Panie Pośle – trzeba wreszcie to dziadostwo nazywać po imieniu.

szefu
szefu
12 lat temu
Reply to  Gleiwitzer49

brawo!! zgadzam sie w 100% w koncu ktos to zauwazyl i nazwal rzeczy po imieniu.. niestety jest to smutne..

m.
m.
12 lat temu
Reply to  szefu

ja również biję brawo !! – mimo, że NIGDY nie byłam zwolenniczka Pana Gałażewskiego- za tą wypowiedź serdecznie mu dziękuję !

Asia
Asia
12 lat temu

GWST powstało tylko po to, żeby studenci mniej bystrzy dali sobie rade i skończyli studia. Przyznaje racje panu GŁAŻEWSKIEMU, ta szkoła jest podrzędna, skoro skończyły ja osoby, z którymi kiedyś miałam okazje się zetknąć przez przypadek, kobieta do matury podchodziła 10 razy jej koleżanka również ale GWST skończyły obydwie, cóż papier to papier, tylko jaki tam musi być poziom, żeby dawać lasce dyplom która się nawet wypowiedzieć nie potrafi.

m.
m.
12 lat temu
Reply to  Asia

miło wreszcie widzieć odważne, mądre wypowiedzi na tym forum!

!!!!!
!!!!!
12 lat temu

Gałażewski albo przeprosisz albo zrezygnuj z mandatu bo nie dość ze dla Gliwic nie zrobiłeś nic to jeszcze teraz gliwiczan obrażasz. Wstyd mieć takiego posła i na pewno powiadomię o pańskim zachowaniu TVN24 oraz zarząd PO. Przecież to jest skandal!!!!!

szefu
szefu
12 lat temu
Reply to  !!!!!

jestes skonczonym *******…

tamta
tamta
12 lat temu

„…trzeciorzędna niepubliczna szkoła wyższa, podtrzymywana przy życiu z pieniędzy publicznych. (…)”.
Co do tych pieniędzy, to nieprawda. Na razie szkoła daje radę i się samofinansuje. Płaci wysoki czynsz właścicielowi za wynajem pomieszczeń. Zadłużenie jest na bieżąco obsługiwane.
W kadrze dydaktycznej na ponad 30 pracowników etatowych są trzy, może cztery w wieku emerytalnym.
To co powiedział pan poseł, jest polityczną zagrywką. Nie wiadomo, czy nie strzelił sobie w stopę.

Asia
Asia
12 lat temu
Reply to  tamta

„W kadrze dydaktycznej na ponad 30 pracowników etatowych są trzy, może cztery w wieku emerytalnym. To co powiedział pan poseł, jest polityczną zagrywką. Nie wiadomo, czy nie strzelił sobie w stopę” To jest śmieszne, popatrzcie sobie na wydziały na politechnice, podziały na instytuty, katedry zakłady, zobaczcie ile tam jest pracowników dydaktycznych gwarantuje że tylko na 1 wydziale będzie około 70 albo lepiej etatowych, a GWSP jest 30 etatowych, to ja przepraszam bardzo, ale podejrzewam że jednostka Politechniki ładnie nazwana Centrum Zarządzania Projektami ma więcej. Studiowałam z tymi po GWSP na mgr, poziom dno, oprócz tego, że zabrali studentom stypendia bo… Czytaj więcej »

m.
m.
12 lat temu
Reply to  Asia

oby pojawiło się na tym forum więcej wypowiedzi osób, które miały możność zetknąć się z „absolwentami” tej „wyższej uczelni” !

Mamuśka
Mamuśka
12 lat temu

Skoro Pan Poseł jest taki mądraliński i tyle ma dobry rad, sam nigdy nawet nie startował na prezydenta miasta, a nie wspomnę już o tym, że jako poseł dla Gliwic nie zrobił zupełnie nic, a sejmie też jakoś specjalnie aktywny nie jest!!! Ciepła posadka, immunitet i niezła kasa za nic nierobienie… każdy by tak chciał. Nie rozumiem tych osób, które na niego głosowały!!!!
Jedyne co robi to gwiazdorzenie poprzez takie dziwne ataki, gliwicki celebryta – znany z tego że jest znany !!

adam
adam
12 lat temu

hehe no przecież ma racje facet:D

ortografista
ortografista
12 lat temu

w każdej bajce jest ziarenko prawdy. Ale zbyt późno, brawo za foto…

Maślanka Mrągowska
Maślanka Mrągowska
12 lat temu

Chwila, chwila! A co takiego niby złego Gałażewski powiedział? Przeciez to prawda! W Polsce wiekszość prywatnych uczelni to uczelnie trzecio-, a nawet czwartorzędne! I każdy dobrze o tym wie, nie oszukujmy się. Zapytajcie pracodawców, absolwentów jakich uczelni chcą zatrudniać, to się dowiecie. Osobiście pana posła nie popieram, tak jak nie popieram całego PO, ale tu rację przyznaję. Pewnie wszyscy oburzeni to studenci GWSP hehehehehe

Mario
Mario
12 lat temu

Poza kilkoma wyjątkami większość prywatnych uczelni to typowe „Wyższe Szkoły Fryzjerstwa i Marketingu” – fabryki dyplomów, które nie przekazują żadnej wiedzy. Przecież to nie jest żadna tajemnica. Nie wiem, dlaczego redakcja tak bardzo się oburza. Gałażewski nie obraża Gliwic, ale mówi prawdę o funkcjonującej na terenie miasta niepublicznej szkółce. Czy mamy kłamać tylko dlatego, że GWSP jest w Gliwicach? Nowe Gliwice to fajny projekt, ale chyba dałoby się go zagospodarować inaczej. Nie lepiej byłoby tam mieć jakiś wydział Uniwersytetu Ekonomicznego albo UŚ?

szefu
szefu
12 lat temu
Reply to  Mario

calkiem dobry pomysl z UE albo US.. tylko wiesz, to raczej nie przejdzie bo miasto czytaj Franek nie mialo by juz 100% kontroli i decyzyjnosci (nad kasa) a przeciez o to tu przede wszystkim chodzi..

janosik
janosik
12 lat temu

Wydawalo mi sie, ze media powinny byc bezstronne i nie oceniac …a tutaj ewidentnie redakcja przeholowala… Tak sie nie zdobywa szacunku czytelnikow.

fredka
fredka
12 lat temu

A od kiedy GWSP jest Oxfordem? Nic nie jest mi w tym temacie wiadome? Proszę o więcej info na stronie www gliwickiej uczelni prywatnej!

hehe
hehe
12 lat temu

Nawet żal tego człowieka nazywać POSŁEM, gdyż ludzie na poziomie potrafią się zachować… no, ale cóż
Poza tym z tego co mi wiadomo to szkoła sama daje radę więc poseł tylko się ośmiesza przekazując opinii publicznej kłamstwa.. Typowy polityk

exed
exed
12 lat temu

niestety ale prawda to jest o tej uczelni na Nowych Gliwicach, parę osób znam którzy tam się edukuję i oni sami mówią że wystarczy tylko płacić

Andrzej
Andrzej
12 lat temu

Należy do +15 ?

jez
jez
12 lat temu

największe osiągnięcia ma uniwersytet 3 wieku,ale może się mylę może chodzi o 23.Pozdrawiam zatroskanych Gliwiczan.

Normalny
Normalny
11 lat temu

Ta „uczelnia” to prawdziwa Sorbona – pasuje raczej do Pcimia dolnego niz do Gliwic, Na jej czele wzorowy wazeliniarz, a poziom uczelni taki jak te wszystkie „wyższe szkoły marketingu i zarzadzania” papier jest ale wiedza w lesie.
Nie wiem po co taka szkoła jest potrzebna Gliwicom,

exed
exed
10 lat temu

faktem jest że poziom nauczania tam jest zatrważający – jak słyszałem od słuchacza z tej szkoły „taka chilwa”

JustynaEko
JustynaEko
10 lat temu

Studiuję ekonomię i jestem zadowolona z GWSP. Wykładowcy są w porządku i wykładają na takim samym poziomie, jak na Politechnice czy Uniwersytecie Ekonomicznym.

normalny
normalny
8 lat temu

Ta szkółka nie ma szczęścia, przez wiele lat rektorem był lizus i donosiciel lojalny koleżka Frankiewicza. Musiał odejśc gdy udowodniono mu w sądzie że jest kłamcą lustracyjnym czyli donosicielem SB (a jaki był z niego wielki opozycjonista). Kierował tą „uczelnią” nieudolnie co było widać nawet po sposobie organizowania naboru. Kadra tez musiała być spolegliwa.

ada
ada
8 lat temu

Wielki znawca uczelni, który pisze „frekfencja”. Ćwok i dupek.

Przedsiębiorca
Przedsiębiorca
8 lat temu

Proszę Państwa, Być może poseł naraził się niektórym studentom, wykładowcom, Gliwiczanom i wypowiedź jego zapewne jest politycznie niepoprawna ale w zupełności prawdziwa. Wielu studentów tej uczelni ma takie samo, a nawet bardziej dosadne zdanie na jej temat. I argument ad personam autora tej notki nie ma tu nic do rzeczy. Poziom GWSP jest żenująco niski jak wielu innych polskich uczelni, ale z pewnością nie wpływają na niego dokonania posła Gałażewskiego na politycznym polu ani tym bardziej bycie czy nie bycie przez niego „świnią” jak to opiniuje się w komentarzach. Generalnie w „Nowych Gliwicach” poza fasadą, ładną i owszem nie kryją… Czytaj więcej »

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI