r e k l a m a


Skatepark na placu Krakowskim doczeka się remontu (wizualizacje)

Ulubione miejsce młodych ludzi jeżdżących na rolkach, deskorolkach i BMX-ach doczeka się modernizacji.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych ogłosił właśnie przetarg na przebudowę skateparku na placu Krakowskim. Stare urządzenia zostaną zdemontowane, a w ich miejsce pojawią się nowe. Prace obejmą m.in. rozbiórkę nawierzchni z płyt, rozbiórkę murków z cegły. Przygotowana zostanie podbudowa oraz nawierzchnia betonowa.

– Zamontowane zostaną nowe urządzenia m.in.: piramida, funbox i skocznia. Pojawi się ogrodzenie oraz naprawiona zostanie widownia – mówi Iwona Kokowicz, rzecznik prasowy MZUK.

Przetarg zostanie rozstrzygnięty 12 czerwca.

Kilka miesięcy temu z naszą redakcją skontaktował się gliwicki radny, Jan Pająk. Poprosił nas o pomoc w nawiązaniu kontaktu z osobami, które korzystają ze skateparku na placu Krakowskim. Udało nam się dotrzeć do kilku rolkarzy. Od tego momentu radny i wspomniana grupa osób pomagali MZUK-owi przygotować jak najlepszy projekt przebudowy.

O modernizacji skateparku informujemy jako pierwsi. A tak będzie wyglądało to miejsce po przebudowie

skatepark-1

skatepark-2

skatepark-3

(wizualizacje Bud serwis / MZUK)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mario
mario
11 lat temu

Bardzo fajnie ale miasto powinno także pomyśleć o ludziach którzy na rolkach jeżdżą rekreacyjnie wzdłuż autostrady a4. Przydałby się jakiś tor dla roklarzy – nawet kilometrowy gdzieś w cenrum. Np. wokół skweru przy Placu Mickiewicza czy nawet przy hali Podium.

a
a
11 lat temu

na rolkach rekreacyjnie mozna pojezdzic tak naprawde wszedzie, bo nie trzeba do tego specjalistycznych przeszkod. jest od tego np. alejka na sikorniku

endrju
endrju
11 lat temu

najpierw narzekali że nie ma skateparku, teraz jak już są plany i wszystko to narzekają że nie ma toru dla rolkarzy… żenada! narzekajcie na miasto dalej a nie doceniacie tego co macie! nie można zrobić i dogodzić każdemu z dnia na dzień na wszystko przyjdzie czas, jest tyle ciekawych miejsc że każdy znajdzie coś dla siebie więc ludzie bez narzekania przed kompem tylko ruszcie się i znajdźcie miejsce dla siebie bo w mieście na pewno takowe się znajdzie. Pozdro:)

ktoś
ktoś
11 lat temu

juz się tak nie napalajcie, to są tylko wizualizacje. Bo oni tylko w tym są najlepsi. Miał być remont ulicy Akademickiej i co? Tyle gadania, tyle wizualizacji a do dzisiaj ani palcem nie ruszyli. To samo podium.

Anonimowo
11 lat temu
Reply to  ktoś

popierdzieć sobie na forum możesz. nibyś taki inteligent a nie wiesz że akademicka rusza za kilka tygodni i jest to inwestycja politechniki a budowa podium trwa już od kilku tygodni. a teraz jedź już do zabrza do nowoczesnego obiektu sportowego z trzema trybunami i bez budynku klubowego (bo po co?).

nikita1976
nikita1976
11 lat temu

A ja dostrzegam te pozywtyne zmiany w Gliwicach. Dużo się robi, dużo się zmienia. Jest fajnie 🙂

bakulec
bakulec
11 lat temu

Ja proponuję zrobić konsultację z samymi zainteresowanymi, czyli niech jakiś pracownik się tam przejdzie, pogada z osobami które tam jeżdżą, ale niech wywieszą tam informację że będzie modernizacja i że czekają na propozycje urządzeń. Co by było lepiej i wszyscy byli zadowoleni 🙂

PS. Osobiście nie jeżdżę, ale bym tak to mniej więcej widział jak to powinno wyglądać 🙂

Anonimowo
11 lat temu
Reply to  bakulec

Świetna rada ale czy przeczytałeś ten artykuł? Czy tylko wizualizacje zobaczyłeś?

„Kilka miesięcy temu z naszą redakcją skontaktował się gliwicki radny, Jan Pająk. Poprosił nas o pomoc w nawiązaniu kontaktu z osobami, które korzystają ze skateparku na placu Krakowskim. Udało nam się dotrzeć do kilku rolkarzy. Od tego momentu radny i wspomniana grupa osób pomagali MZUK-owi przygotować jak najlepszy projekt przebudowy.”

Czyli były konsultacje z osobami które z tego korzystają.

Jan Pająk
Jan Pająk
11 lat temu

Dziękuję tobie Łukasz za udzielona pomoc przy kontaktach z młodzieżą.Na pierwsze spotkanie ja i przedstawiciele MZUK szliśmy z obawa że po nas przejadą. Dzisiaj mogę powiedzieć – mamy fajnych ludzi którym zależy na załatwieniu sprawy nie krzycząc tylko rozmawiając przy stole.Mieli czas na objazd po okolicznych skateparkach. Służyli nam pomocą. Odbyło się wiele spotkań w tym temacie. Było nerwowo ale pokonaliśmy opory. Ja czekam na pierwsze zawody o których rozmawialiśmy z Panem Mieczysławem Pablo przedstawicielem młodzieży. Dla tego Pana też wielkie dzięki. Duży potencjał wiedzy i merytoryczne przygotowanie.

mily20
mily20
11 lat temu

Przynajmniej coś jest ,a nie tak jak było przedtem i dalej jest : śliskie rampy i rozwalające się podjazdy.

ParkourGliwice
ParkourGliwice
11 lat temu
Reply to  mily20

Jeszcze nie ma xD poczekaj aż zaczną i skończą potem napisz ten komentarz ;P

ParkourGliwice
ParkourGliwice
11 lat temu

Dodajcie też jakieś większe murki do skakania bo nie widzę tu żadnego miejsca do parkoura/free run’a ;))

lol
lol
10 lat temu

nie widzisz nic do parkoura bo to skate park … pomysl zanim cos napiszesz.Poskakac sobie to mozesz na miescie .

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI