r e k l a m a


Spadł śnieg. Jak oceniacie stan ulic?

spot_img
r e k l a m a

757 ulic, 373 przystanki komunikacji miejskiej, chodniki i ścieżki rowerowe.

Dla optymalnej organizacji prac realizowanych w ramach zimowego utrzymania Gliwic, teren miasta podzielono na 12 stałych rejonów. 9 z nich obejmuje drogi, 1 rejon to chodniki, 1 rejon – przystanki komunikacji miejskiej oraz rejon przejazdu alarmowego „Akcji zima”.

Wykonawcy zimowego utrzymania dróg na terenie Gliwic, dysponują 38 jednostkami sprzętowymi przystosowanymi do likwidacji śliskości zimowej oraz odśnieżania. Prace związane z zimowym utrzymaniem wykonywane są w dniach, w których wymagają tego warunki atmosferyczne (opady śniegu, mróz, osady, oblodzenia). O rozpoczęciu i zaprzestaniu odśnieżania, w ramach Akcji Zima decyduje koordynator „Akcji zima” w Zarządzie Dróg Miejskich.

W przypadku bezśnieżnej zimy, wykonawca pozostaje w stanie pełnej dyspozycji mimo że miasto nie płaci za czas, w którym nie są prowadzone prace w zakresie odśnieżania lub posypywania dróg i chodników.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
...
...
8 lat temu

Jako tako ale śniegu wciąż jak na lekarstwo, za to na ścieżkach rowerowych od dobrych kilkunastu tygodni zalega mnóstwo połamanych gałęzi (i to w okolicy składu materiały do budowy DTŚ przy ulicy Portowej szczególnie) zatem śnieg będzie na nich pewnie aż się roztopi.

Maciej
Maciej
8 lat temu

Ledwo spadło pół centymetra śniegu, a już nasze dzielne służby posoliły miasto.
O ile mogę zrozumieć że zrobiono to na głównych ciągach komunikacyjnych, to nie wiem czemu wszystkie peryferyjne i osiedlowe uliczki ucierpiały.
Uważam że sypanie solą to nadgorliwość. Dajcie nam możliwość nacieszenia się tą odrobiną zimy, bez niszczenia naszego obuwia i solenia psich łap.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI