Sportowe przymierze klubu i uczelni

To historyczne porozumienie – tak o podpisanej właśnie współpracy między Politechniką Śląską a Piastem Gliwice mówią jego sygnatariusze.

Współpraca Piasta z Politechniką będzie polegała głównie na wzajemnym promowaniu się. Zarówno uczelnia, jak i klub są mocno kojarzone z Gliwicami. Nic więc dziwnego, że postanowiły połączyć siły i w ten sposób promować nie tylko siebie, ale również miasto.

– To znakomity pomysł żeby takie porozumienie zawrzeć i je realizować dla wzajemnego wspierania się i promowania swoich działań – tym razem na niwie sportowej – mówił prof. Andrzej Karbownik, rektor Politechniki Śląskiej.

Umowa jest korzystna dla obu stron.

Uczelnia będzie się reklamować na stadionie, a Piast zyska na wizerunku.

– Cieszę się z tego porozumienia, ponieważ nowe środowisko wniesie nową jakość. Klub będzie starał się tę integrację środowiskową rozszerzać. Politechnika jest pierwszym podmiotem, z którym nawiązaliśmy współpracę. W ślad za nia pójdą następne – deklaruje w rozmowie z infogliwice.pl Józef Drabicki, prezes Piasta Gliwice.


Na podpisanie porozumienia wybrano szczególny moment.

W hali Politechniki Śląskiej zarówno Piast Gliwice jak i AZS Politechnika Śląska zaprezentowały swoje zespoły przed rozpoczęciem rozgrywek rundy wiosennej.

Piłkarze Piasta mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności… siatkarskie. Na boisku zmierzyli się bowiem z zawodniczkami AZS Politechnika Śląska. Rywalizacja była zacięta. Zasłużone brawa zbierał Paweł Gamla, który zaprezentował się w kilku skutecznych blokach. Jednak ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2 do 0 dla siatkarek AZS-u.

Również kibice gorąco dopingujący zawodników i zawodniczki pokazali, że do rundy wiosennej są świetnie przygotowani.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tomek
tomek
12 lat temu

Potrafią się chłopaki bawić. Mieli jaja stając do gry w siatkówkę.

Odnośnie podpisanego porozumiwnia to jest to doskonały układ dla Polibudy. Reklama prawie za darmo. A i Piastowi sie opłaci. Wszyscy na tym wygrają.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI