Zabytkowa willa przy ul. Rybnickiej, którą zakupiło Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, zostanie rozbudowana.
Projekt przygotowany przez jedną z gliwickich pracowni architektonicznych można uznać za awangardowy i dość odważny. Ciekawi jesteśmy, co internauci sądzą na temat tego pomysłu. Tylko na portalu infogliwice.pl możecie zobaczyć wszystkie aktualne wizualizacje obiektu po modernizacji.
Willa z lat 20. ubiegłego wieku zostanie nie tylko przebudowana, ale również rozbudowana o nową część.
Obie części pełnić będą funkcje biurowe – w „starej” ulokuje się część administracyjna Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Zarząd firmy, w „nowej” – powstanie punkt obsługi klienta.

Zgodnie z projektem, utrzymana zostanie historyczna estetyka i układ wnętrz budynku willi. Z kolei nowa część będzie miała eliptyczny, „łagodny” kształt, który stanowić będzie dopełnienie historycznej formy willi.
Obiekt o wysokości 3 kondygnacji powstanie pomiędzy ścianą szczytową willi a granicą działki.
Elewację nowo projektowanego budynku będzie stanowić szklana ściana kurtynowa z podziałami nawiązującymi wysokością do wysokości kondygnacji historycznej części budynku.

Zmieni się również otoczenie willi.
Na działce zaprojektowano elementy przypominające fale tworzące się na powierzchni wody przez spadające krople.
Zdaniem projektantów pozwoli to na „zachowanie parkowego charakteru posesji przy jednoczesnym dialogu z formami obu budynków”.
Realizacja projektu rozpocznie się prawdopodobnie w przyszłym roku.
Odpowiedź PWiK w związku z powyższą informacją
– Koncepcja Zalewski Group jest jedynie wizją projektanta, nie będąc tym samym obowiązującą ani zaakceptowaną przez PWiK. Wizualizacje pracowni architektonicznej ukazały się na jej stronie bez naszej wiedzy – oczywiście, mieli do tego prawo, bo to ich rysunki. Przetarg na prace projektowe, wraz z pozwoleniem na budowę, zostanie ogłoszony w tym kwartale – pisze w e-mailu do naszej redakcji Agnieszka Batóg z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach.



(nd)



