r e k l a m a


Zawistny jak… sąsiad

Policyjne ustalenia często dowodzą, że niszczenie, uszkadzanie samochodów to nie tylko akt chuligańskiego wandalizmu.

Często jest to skutek zwykłej sąsiedzkiej zawiści. Tego typu zgłoszenia gliwicka policja odnotowuje codziennie. Od początku roku tego typu zgłoszeń odnotowano aż 119.

Sprawcy, którymi nierzadko są sąsiedzi, wyczekują odpowiedniej chwili aby wykonać swój zamiar. Znając zwyczaje sąsiadów atakują, gdy nikt nie widzi.

Celem ich destrukcyjnych działań najczęściej padają: powłoki lakiernicze opli, fiatów i volkswagenów, często też opony i szyby .

Do samochodowego wandalizmu dochodzi najczęściej na przyblokowych parkingach. Do udowodnienia sprawcy przestępstwa potrzebne są dowody. Wystarczą zeznania świadków, ale doskonałymi dowodami są też obraz z monitoringu czy zdjęcia wykonane telefonem komórkowym.

Statystyki dowodzą, że oko kamery monitorującej parking potrafi skutecznie poskromić zapędy zawistników.

Poniżej tylko dwa zgłoszone wczoraj przypadki:
Godzina 17:00, ulica Daszyńskiego w Gliwicach: 13-latek porysował ostrym narzędziem powłokę lakierniczą peugeota.
Godzina 18:40, ulica Waryńskiego w Gliwicach: nieznany sprawca poprzez zarysowane i wgniecenie karoserii, dokonał zniszczenia samochodu BMW. Pokrzywdzona oszacowała straty na 3382 zł.

(KMP Gliwice)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
13 lat temu

o to jest fakt u mnie na osieldu obrońców ciągle coś się dzieje a to komuś lusterko urwą a to porysują przy parkowaniu itd

pytanie
pytanie
13 lat temu

mnie irytują osoby na parkingach pod sklepami którzy staną z jednej strony tak, że nie idzie otworzyć drzwi, a z drugiej 2m przerwy. Już parę razy byłem poszkodowany przez takie osoby, i pozostaje pytanie czy z to gdzieś zgłaszać, czy policja może uznać takie porysowanie auta, drzwiami na parkingu jako szkodę?

ja
ja
13 lat temu

policji nie będzie się chciało przyjechac bo powiedzą że radiowozy w terenie

majestick
majestick
13 lat temu

Wystarczy być życzliwym człowiekiem ,dlaczego mam tracić nerwy na kogoś kto nie potrafi parkować lub brakuje mu rozumu . Można go ominąć ,obejść ,objechać , a jak się nie da to poczekać .Wszystko to wynik pośpiechu i gonitwy za pieniądzem ,ludzie nie są cierpliwi ,czasem zawistni i okazują frustrację niszcząc czyjeś mienie . Jest jeszcze jedna opcja ,wynieśli takie zachowania z domu ,ale z tym to już się nie da nic zrobić niestety . Ostatnio na parkingu przy wyjeżdżaniu gość lekko przytarł mi zderzak . Poczekał na mnie ,przeprosił i zapytał jak może zrekompensować szkodę .Wierzcie mi to była ryska… Czytaj więcej »

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI