r e k l a m a


Straż miejska w Gliwicach ma 30 lat

Gliwiccy strażnicy miejscy świętują 30 urodziny swojej jednostki.

24 kwietnia 1991 r. Rada Miejska w Gliwicach przyjęła Uchwałę o utworzeniu jednostki budżetowej – straży miejskiej. Na początku siedziba jednostki mieściła się w budynku UM Gliwice, następnie w aktualnej siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Górnych Wałów 9, później w oficynie przy ul. Zwycięstwa 31, a od 2002 roku siedziba znajduje się przy ul. Bolesława Śmiałego 2a.

Na początek 20 strażników

W 1991 roku rozpoczęło swoją pracę 20 strażników, a aktualnie swoją służbę pełni 79 funkcjonariuszy. Wówczas średnia dzienna ilość zgłoszeń od mieszkańców wynosiła ok. 10-15, aktualnie to ok. 40-60 zgłoszeń w ciągu dnia.

„30 lat ciężkiej pracy”

„To 30 lat ciężkiej, ale również w dużej mierze satysfakcjonującej pracy. Ochrona porządku i spokoju na terenie miasta, pomoc bezdomnym, działania profilaktyczne, kontrole spalania odpadów, pomoc dzikim i bezdomnym zwierzętom – to tylko niektóre z realizowanych zadań” – czytamy na stronie straży miejskiej.

– Dziękuję serdecznie Państwu w imieniu swoim oraz pracowników za każde dobre słowo. Wykonujemy naszą pracę aby służyć mieszkańcom i nie oczekujemy za nią pochwał – jednak każde okazane wsparcie jest nieocenionym motorem napędowym do dalszego działania. Mimo upływu lat, niezmiennie „jesteśmy, aby pomagać” – mówi Janusz Bismor, komendant straży miejskiej w Gliwicach.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI