r e k l a m a

spot_imgspot_img

Radiowóz zaparkował na ścieżce rowerowej (TV)

Kierowcy często nic nie robią sobie z zakazu i parkują na ścieżce rowerowej przy placu Piłsudskiego. Dziś zatrzymał się tam również policyjny radiowóz.

Gdy strażnicy zaczęli robić zdjęcia źle zaparkowanych pojazdów i za wycieraczki wkładać wezwania, to od razu pojawili się inni kierowcy i dopytywali, czy ukarany zostanie także policjant, który zostawił tam radiowóz.

Na miejscu był również nasz reporter, który wprost zapytał strażników czy wezwanie dostanie również funkcjonariusz policji. Na reakcję strażnika nie musiał długo czekać, po kilku minutach za wycieraczką radiowozu widniało „zaproszenie” do komendy straży miejskiej w Gliwicach.

W tym momencie radiowóz nie był pojazdem uprzywilejowanym. Musiałby mieć włączone tzw. „koguty”.

Jeśli prawo jest równe wobec wszystkich, to mamy nadzieję, że albo wszyscy kierowcy zostaną pouczeni albo ukarani mandatem. Oby nie skończyło się na pouczeniu dla policjanta i mandatach dla pozostałych kierowców.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miejscowy
Miejscowy
9 lat temu

Zapewne skonczy się na pouczeniu dla policjanta i mandatach dla pozostałych kierowców.
W koncu raczka raczke myje.
Pokazowka i tyle

cliper
cliper
9 lat temu

przydałby sie komentarz ze strony komendanta policji.wytłumaczenie jest zawsze-tyle że nie dla ,Kowalskiego’

Majkel
Majkel
9 lat temu

A może, by tak zrobić porządek z urzędnikami, którzy przed 8 zajmują na cały dzień najlepsze miejsca pod urzędem przez co petenci przyjezdzajacy na chwile nie maja gdzie parkowac….

Joe alex
Joe alex
9 lat temu

Ponoć po interwencji strażnicy pomagali policjantowi odpalić tego Peugeota hehehe

page
page
9 lat temu

Oczywiście, że ten policjant nie zapłaci tego mandatu. Kartkę za szybe włożyli, bo musieli

Po co
Po co
9 lat temu

Sprawa nie musi się skończyć mandatem bo to tak na prawdę bez znaczenia, ważne jest co innego aby ten policjant i każdy z kierowców pamiętali, że tam się nie parkuje. Za takie przewinienie nie powinno w ogóle wystawiać się kary pieniężnej natomiast jak najbardziej wszystkie pojazdy powinny zostać odholowane. Zaczęliśmy popadać w istną paranoję i staramy się karać ludzi za błahostki, a przecież nie chodzi o to żeby wystawiać mandaty tylko o bezpieczeństwo i wzajemne nie utrudnianie sobie życia. Taniej, bezpieczniej i co najważniejsze skuteczniej jest kogoś wychować (tj. uświadomić zagrożeń płynących z jego zachowania). Co z tego, że wlepimy… Czytaj więcej »

realista
realista
9 lat temu

Najwyzszy czas ,aby w tym miejscu zrobic wysepki postojowe dla aut.Przeciez ta sciezke „rowerowa”mozna poprowadzic z tylu obok chodnika.
CZY TAK CIEZKA RUSZYC DO MYSLENIA SWOJE CIEZKIE PRZYLBICE????

ex-Strażnik
ex-Strażnik
9 lat temu

Tytuł artykułu jest przekłamaniem, zwykłą bzdura i przykładem nierzetelności (czy może raczej niekompetencji!?) dziennikarskiej. Wystawione zostało „Zawiadomienie” zostawiane „za szybą” informujące o popełnieniu wykroczenia i ze wskazaniem do stawienia się do jednostki SM, gdzie beda prowadzone dalsze czynności, które mogą skończyć się owszem – mandatem, skierowaniem wniosku o ukaranie do sadu, ale także pouczeniem. Sytuacja jest kłopotliwa, ale jest to niepotrzebne robienie sensacji, które ma służyć nie wiadomo czemu?? Zapraszam zaniepokojonych przestrzeganiem przepisów reporterów infoGliwice na oś. Sztabu Powstańczego, okolice Toszeckiej, Trójkąt Bermudzki – niech tam zjawią się z kamerą, najlepiej po zmroku i zgłaszają a potem filmują interwencje.. Na… Czytaj więcej »

Policjant
Policjant
9 lat temu

Radiowóz jest ze stanu Komisariatu II Policji z ul.Warszawskiej a sprawę zakończono pouczeniem .

Policjant
Policjant
9 lat temu

A żeby było śmieszniej kierowcą był Komendant tego komisariatu-więc niech państwo nie myślą,że został ukarany :)pouczono go

raf
raf
9 lat temu

Miejsc parkingowych w Gliwicach powinno być więcej, to każdy wie ale w centrum już nie da się chodzić po chodnikach a przejazd węższymi ulicami jest na milimetry od lusterek.Auta parkują wszędzie.Zastawiane są chodniki po obu stronach drogi.Jeżeli już jest straż miejska w Gliwicach to niech zacznie pracować.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI