r e k l a m a


Straż Miejska zachęca mieszkańców do kontaktu

O porządek i bezpieczeństwo w mieście może zadbać każdy jego mieszkaniec. Wystarczy obserwować najbliższe otoczenie i w razie potrzeby skontaktować się na przykład ze Strażą Miejską.

Zaobserwowane nieprawidłowości, wykroczenia czy niepokojące zdarzenia można zgłaszać pod bezpłatny numer alarmowy 986 lub numer stacjonarny: 32/231-69-55. Dobrym rozwiązaniem jest zgłoszenie problemu dzielnicowemu, który działa w terenie i znajduje się najbliżej mieszkańców.

Jak go znaleźć? Wystarczy wejść na stronę www.smgliwice.pl i wybrać zakładkę „Twój dzielnicowy”. Na ekranie pojawi się interaktywna mapa. Po kliknięciu na konkretne osiedle wyświetlą się informacje o przydzielonych do jego terenu strażnikach, a także niezbędne numery kontaktowe.

Potrzebę interwencji można też zgłosić, wysyłając e-mail pod zbiorczy adres [email protected].

– Każdego dnia mieszkańcy naszego miasta mogą liczyć na fachowe wsparcie oraz radę naszych funkcjonariuszy. Zaufanie gliwiczan zdają się potwierdzać liczne zgłoszenia kierowane do naszej jednostki poprzez dyżurnego oraz strażników w terenie – mówi Aleksandra Damulewicz, Starszy Specjalista Wydziału Profilaktyki i Komunikacji Społecznej w gliwickiej Straży Miejskiej.

Warto przypomnieć, że Komendanta Straży Miejskiej w Gliwicach przyjmuje obywateli, w zakresie skarg, wniosków i petycji, w każdy poniedziałek, w godz. od 14.00 do 16.00. Dokładny termin i godzinę spotkania należy wcześniej uzgodnić z pracownikiem sekretariatu.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI