r e k l a m a


Strażnicy chcieli sprawdzić czym pali w piecu. Nie wpuścił ich

Funkcjonariusze straży miejskiej kontrolują paleniska przydomowe, sprawdzając czym nasi mieszkańcy opalają swoje domostwa.

W trakcie wykonywania swoich obowiązków przy ulicy Lipowej strażnikom udaremniono przeprowadzenie powyższej kontroli. Mieszkaniec nie wyraził zgody na wpuszczenie funkcjonariuszy do domu i wykonanie czynności służbowych. Na miejsce został wezwany patrol policji, któremu przekazano prowadzenie dalszych czynności. Mężczyzna nie pozostanie bezkarny.

Przypominamy:
art. 225 Kodeksu karnego
§ 1. Kto osobie uprawnionej do przeprowadzania kontroli w zakresie ochrony środowiska lub osobie przybranej jej do pomocy udaremnia lub utrudnia wykonanie czynności służbowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Aktualizacja

Po publikacji artykułu skontaktował się z nami mężczyzna, u którego straż miejska chciała przeprowadzić kontrolę. Powiedział, że funkcjonariuszka straży miejskiej była arogancka i zachowywała się niewłaściwie. Dlatego postanowił nie wpuścić jej do mieszkania. Poinformował, że złoży skargę u komendanta gliwickiej straży.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
qwerty
qwerty
6 lat temu

A anonimowy donosiciel pozostanie bezkarny.Dlaczego policja(ew. straz miejska) nie sciga fałszywych powiadomien?W koncu jest to pomówienie które też jest wykroczeniem.

Zatorze
Zatorze
6 lat temu

Tołdi jak zawsze dał popis 😉

Piter
Piter
6 lat temu

Pan który nie wpuścił strażników do domu zapewne jest zdania ze „ nikt nie będzie mu życia układał” i zapewne miał ich pełny chu.. dlatego tak postąpił.

Marcin
Marcin
6 lat temu

W jaki sposób wyglądają uprawnienia straży miejskiej w zakresie ochrony środowiska. Jakie przepisy pozwalają im na wchodzenie do prywatnych domostw? Proszę o odpowiedź, bo powiem szczerze, że przytoczone przepisy nie specjalnie pasują mi do straży miejskiej i trybu kontroli – od tak, mamy podejrzenie lub kaprys ?
Skąd pochodzą uprawnienia straży miejskiej?

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI