spot_img

Szczepienia w szkołach we wrześniu

“Po rozpoczęciu roku szkolnego we wszystkich chętnych szkołach odbędą się szczepienia dzieci i młodzieży od 12. roku życia” – poinformowali minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceminister edukacji Marzena Machałek na środowej konferencji w Komorowie.

Wątpliwości w sprawie szczepień rodzice mogą zgłaszać pod adresem: [email protected]

“Szczepienia są bardzo istotne, dlatego od paru miesięcy w szkołach ruszyły rzetelne przygotowania do tego procesu. Akcja szczepień odbędzie się we wrześniu” – poinformowała podczas konferencji prasowej wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek.

Wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek powiedziała, że zgody na szczepienia dzieci będą zbierane od rodziców pod koniec sierpnia i na początku września. Szczepienia będą mogły się odbywać po rozpoczęciu roku szkolnego.

“Dyrektorzy mają to organizować, mają jasne wytyczne. Świetnie wiedzą, co mają robić” – przyznała Machałek.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przypomniał, że w zeszłym tygodniu wystosował list do pracowników oświaty, który jest kompendium wiedzy o szczepieniach.

Zwrócił uwagę, że przy szczepieniu dzieci obecny będzie lekarz, “żeby poczucie bezpieczeństwa było zdecydowanie większe”. Na dodatkowy sprzęt i środki bezpieczeństwa dla szkół rząd przeznaczył ponad 100 mln zł. (PAP)

spot_imgspot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
39,254fanówLubię to
1,012obserwującychObserwuj

AKTUALNOŚCI

KORONAWIRUS