r e k l a m a


Tak będzie świętowało wojsko w Gliwicach

Z okazji Święta Wolska Polskiego gliwicki garnizon przygotowuje coś specjalnego – 14 sierpnia zaplanowano pokaz sprzętu wojskowego i uroczystą defiladę. W ten sposób wojskowi upamiętnią zwycięską Bitwę Warszawską z 1920 roku.

Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przypada 15 sierpnia, ale gliwiccy żołnierze zapraszają mieszkańców do wspólnego świętowania już we wtorek 14 sierpnia. O godz. 17.00 na pl. Krakowskim rozpocznie się pokaz wojskowego sprzętu, w tym wozów bojowych. O godz. 19.30 w kościele garnizonowym pw. św. Barbary (ul. św. Barbary 2) rozpocznie się msza święta w intencji armii.

Po liturgii, około godz. 20.15, uczestnicy przemaszerują ulicą Wyszyńskiego na pl. Piłsudskiego. Tam odbędzie się apel pamięci oręża polskiego i salwa honorowa. Zostaną także złożone wieńce i wiązanki pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Po zakończonych uroczystościach, około godz. 21.00, zaplanowano bardzo widowiskową defiladę pododdziałów jednostek wojskowych na opancerzonych pojazdach. Przegląd wojsk rozpocznie się na pl. Krakowskim, następnie uczestnicy przejadą do jednostki wojskowej przy ul. Andersa. Na trasie pojazdów bojowych są ulice Strzody, Wyszyńskiego, Orlickiego oraz Wyspiańskiego. W czasie defilady kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI