spot_img

Tak gliwicki dworzec wyglądał w latach 1873-1923

Wojciech Zdanowicz zamieścił w serwisie youtube film, na którym zrekonstruował dworzec kolejowy w Gleiwitz.

Odtworzył go na bazie archiwalnych zdjęć. Efekt robi wrażenie.

Jak Wam się podoba?

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

  1. Oglądając filmik przypomniałem sobie z lat dzieciństwa/lata50-te XXw/ o dwóch kioskach- stanowiskach sprawdzania biletów przy wejściu z głównego holu współczesnego dworca na perony, jak i wędrującego konduktora po długich stopniach- podestach starych wagonów osobowych ,gdyż przedziały były dostępne tylko z zewnątrz.No i oczywiści drewniane ławki wagonów ,wykonane z politurowanych ładnych jasnych listewek.
    A zapach dymu i łomot parowozu do dziś mam w pamięci.”To se ne wrati”!!.

  2. Czysty peron , torowisko bez śmieci zieleń przed budynkiem dworca tylko szkoda że nie odtworzył wnętrza budynku, ale fajnie wyszło.

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

reklamaspot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI