r e k l a m a

spot_imgspot_img

Tauron zasili strefę ekonomiczną w Gliwicach

Zasilana kablami o mocy 110 kV, sterowana zdalnie, z nowoczesnymi zabezpieczeniami cyfrowymi – tym wyróżnia się nowo otwarta stacja elektroenergetyczna GPZ „Kasztanowa”.

Inwestycja TAURON Dystrybucja S.A. Odział Gliwice zasili przedsiębiorców Gliwickiej Podstrefy KSSE.

Dzięki inwestycji TAURON Dystrybucja S.A. Oddział Gliwice wzrośnie atrakcyjność biznesowa Gliwickiej Podstrefy KSSE. Będzie to możliwe za sprawą uruchomienia Stacji Elektroenergetycznej „Kasztanowa” zlokalizowanej w gminie Rudziniec w miejscowości Ligota Łabędzka, przy ul. Kasztanowej 1. Inwestycja o wartości 16,5 mln zł stworzyła warunki techniczne do zasilania firmy NGK Ceramics Polska oraz pozwoli na przyłączanie do sieci inwestorów, którzy mają w tym rejonie do dyspozycji 40 hektarów katowickiej strefy.

Budowa Głównego Punktu Zasilania 110/20 kV „Kasztanowa” rozpoczęła się w kwietniu 2012r. Włączono go do sieci dwoma liniami kablowymi o długości 750 m każda. Tak jak w większości stacji elektroenergetycznych TAURON Dystrybucja S.A., sterowanie jej urządzeniami przebiega zdalnie, a operacje łączeniowe, czyli załączanie, wyłączanie i uziemianie odbywają się z Dyspozycji w Gliwicach, co przyspiesza usuwanie awarii.

Zaawansowana technologicznie inwestycja „Kasztanowa” jest jedyną w Polsce, która posiada nowoczesne zabezpieczenia umożliwiające wymianę informacji między urządzeniami na drodze cyfrowej.

W standardowych rozwiązaniach stosowanych w tego typu stacjach, komunikaty przesyłane pomiędzy poszczególnymi urządzeniami funkcjonują jak w telefonii. W stacji zastosowano również rozwiązania ekologiczne, całe jej zewnętrzne oświetlenie jest wykonane w energooszczędnej technologii led.

TAURON Dystrybucja odpowiada za rozwój sieci elektroenergetycznej, która jest układem nerwowym gospodarki. Planując rozwój sieci, szczególnie tej zasilającej Katowicką Specjalną Strefę Gospodarczą, myślimy o przyszłości. Główny Punkt Zasilania Kasztanowa, który oddajemy do użytku może zasilić pięć wielkich zakładów produkcyjnych, które mamy nadzieję niebawem się tu pojawią. Już teraz z GPZ-u Kasztanowa zasilany będzie zakład produkcyjny firmy NGK – podsumował Maciej Budryk, Dyrektor Oddziału Gliwice TAURON Dystrybucja.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bart
bart
8 lat temu

Według mnie niczym się nie wyróżnia…tak poprostu buduje się każde stacje w 2015 roku …. jedyne wyróżnienie to może ten biały kolor konstrukcji wsporczych pod wyłączniki , przekładniki, odłączniki itd.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI