r e k l a m a


Wyremontują elewację sądu administracyjnego. Będzie miała inny kolor

Do 30 września mają zakończyć się prace związane z remontem elewacji wojewódzkiego sądu administracyjnego w Gliwicach. Właśnie ogłoszono przetarg.

Sąd mieści się w okazałym i reprezentacyjnym gmachu w pobliżu urzędu miejskiego. Budynek jest jedną z wizytówek Gliwic. Niebawem doczeka się remontu.

Budynek powstał w latach 1921 – 1922. Mieściła się w nim siedziba koncernu rodziny Ballestremów. Obiekt posiada 4 kondygnacje i poddasze użytkowe. W centralnej części zadaszenia budynek ma latarnię.

 

 

 

kolory-sadW ramach remontu zmieni się kolorystyka elewacji budynku (kolory widoczne są obok). Według projektanta, chodzi o to, by pasował do sąsiedniej zabudowy. Obiekt będzie w następujących kolorach.

sad-administracyjny

Przed ostatecznym malowaniem wykonana zostanie „próba koloru”, a następnie zostanie on uzgodniony z Miejskim Konserwatorem Zabytków oraz projektantem. Możliwa będzie ewentualna korekta odcieni.

Jak Wam się podoba pomysł zmiany kolorystyki budynku sądu? Piszcie w komentarzach!

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
hiha
hiha
9 lat temu

Przynajmniej będzie czysty 🙂

cliper
cliper
9 lat temu

Budynek sam w sobie jest piękny i niezwykle monumentalny!był i jest symbolem wielkości i sukcesu,kolory nieco go unowocześnia.myślę że niczego mu nie ujma z urody a będzie cieszył i budził podziw i zachwyt nie tylko mieszkańców ale i przejeżdżających i odwiedzających nasze miasto

konserwator
konserwator
9 lat temu

Farba silikonowa na „putz” zawierajcy „kalktuffe” ? – takie „technologie” możliwe tylko w Gliwicach, mieście „nowych technologii” i totalnych nieuków – mój Boże gdzie ci projektanci się uczyli budownictwa – chyba na KUL-u

Anonimowo
9 lat temu

to co już nie ma na co pieniędzy wydawać, zajęli by się lepiej pocztą główną

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI