TBS-ów już nie będzie, ale miasto ma nowe pomysły na mieszkania (TV)

ZBM I TBS udostępnił najemcom kolejne lokale mieszkalne i użytkowe.

To ostatni z trzech etapów zabudowy przy ulicy Mikołowskiej. W sumie przy ulicy Mikołowskiej wybudowano 90 mieszkań, a ich łączna powierzchnia to blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Dodatkowo powstało 17 lokali użytkowych, a każdy z nich ma już swojego najemcę.

Andrzej Tomal, prezes ZBM I TBS przyznaje, że TBS-y były bardzo dobrym rozwiązaniem. Były, bo przypomnijmy, że rząd postanowił zlikwidować atrakcyjne kredyty udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Miasto nie ogląda się na nikogo i już rozpoczęło poszukiwania innych atrakcyjnych rozwiązań. Zastępca prezydenta Gliwic, Piotr Wieczorek ma w głowie kilka pomysłów, na razie zdradza tylko jeden z nich.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2012_01/20120113_tbs_mikołowska_001.flv” /]
 

Środki finansowe na realizację obiektu pochodziły z budżetu miasta – było to aż 8 milionów, był także kredyt z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego, który pokrył 30 % kosztów, blisko 3,5 miliona pochodziło z partycypacji mieszkańców, a 3 miliony 200 tysięcy to środki własne ZBM I TBS.

W sumie na realizację trzech budynków wydano 21 mln zł.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
marcin
marcin
11 lat temu

o tbsach krąży zła opinia ale ja mieszkam w tbs od 5 lat i nic sie złego nie dzieje. fakt faktem że panele były złej jakosci i je wymieniłem bo się zużyły ale poza tym nic się nie dzieje, fajna czysta klatka mili sąsiedzi

Justyna
Justyna
11 lat temu
Reply to  marcin

a gdzie można złożyć wniosek o mieszkanie z tbs?

andersena
andersena
11 lat temu
Reply to  marcin

człowieku ja mieszkam 3 lata i co deszcz leje sie woda przez dach do domu jak nie komin cieknie to przez dachówke cieknie woda do domu

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

mi sie ten nowy budynek średnio podoba bo transatlantyk jest piękny i tak powinny wszystkie nowe wygladac

n
n
11 lat temu

jest ok!

bocian
bocian
11 lat temu

Przecież te TBS-y są horrendalnie drogie, a sama formuła ostatecznie mało korzystna dla lokatorów!

observer
observer
11 lat temu

Partycypacja w kosztach jaką TBS zażyczył sobie ode mnie w przypadku 40-metrowej kawalerki to prawie 50 tys. zł. Owszem, mogłem zapłacić tą minimalną (5 proc.) ale wtedy praktycznie szans na otrzymanie lokalu nie ma. Miała to być alternatywa dla mało i średnio zarabiających a tymczasem jest wręcz odwrotnie. I do tego opłaty: sam czynsz ponad 10 zł za m2. Fajnie, że wszystko nowe, ładne ale niewielu może sobie na to pozwolić…

niezorientowana
niezorientowana
11 lat temu

Jeżeli ktoś ma wiedzę to proszę o informację,czy jest jeszcze jakakolwiek możliwość ,żeby dostać niewielkie mieszkanie z tbs?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI