spot_imgspot_img


Te ulice Waszym zdaniem powinny zostać wyremontowane

Z pewnością na stan dróg w Gliwicach nie możemy narzekać. Zdarzają się jednak takie odcinki ulic, po których ciężko jest przejechać.

Wczoraj zapytaliśmy naszych Czytelników korzystających z Facebooka, które ulice w Gliwicach powinny zostać wyremontowane w pierwszej kolejności.

Czytelnicy zamieścili ponad 150 komentarzy. Najwięcej osób twierdzi, że pilnego remontu wymaga ulica Jagiellońska. I tutaj mamy dobrą wiadomość – Zarząd Dróg Miejskich planuje jej modernizację jeszcze w tym roku. Trzeba dodać, że prace będą prowadzone etapami. W ramach prac zdemontowane zostanie nieczynne torowisko, przebudowane zostanie skrzyżowanie ul. Zabrskiej, Hutniczej i Bł. Czesława oraz powstanie droga rowerowa. Wkrótce będzie wiadomo który odcinek ul. Jagiellońskiej remontowany będzie jako pierwszy.

Listę, którą stworzyli mieszkańcy przekażemy do Zarządu Dróg Miejskich. Zawsze na początku roku w ZDM pracują nad listą ulic do remontu. Mamy nadzieję, że urzędnicy wezmą pod uwagę sugestie mieszkańców.

Przypomnijmy jednak, że część ulic nie znajduje się pod zarządem miejskiej jednostki. Niektórymi ulicami powinni zajmować się np. zarządcy wspólnot mieszkaniowych.

Wśród propozycji mieszkańców często pojawiała się też ulica Zabrska, Chorzowska i Wschodnia. Ta ostatnia zlokalizowana jest w Sośnicy, prowadzi m.in. do schroniska dla zwierząt.

Internauci wskazali również, że wyremontować trzeba ulice: Rolników, Bielika, Wiślaną, Żurawią, Daszyńskiego, Zamkowa, Cicha, Dunikowskiego, Zwycięstwa czy Róży Luksemburg.

Warto zgłaszać ulice do remontu w ramach Budżetu Obywatelskiego. W budżecie miasta na 2018 rok zapisano kilka ulic, które na pewno zostaną wyremontowane.

– Remont chodnika i parkingu przy ul. Zygmuntowskiej – zadanie z budżetu obywatelskiego – szacunkowy koszt 264 tys. zł.
– Remont nawierzchni z kruszywa ul. Piekarskiej – zadanie z budżetu obywatelskiego – szacunkowy koszt 130 tys. zł.
– Remonty ciągów komunikacyjnych, w tym zadanie z budżetu obywatelskiego „Remont chodnika łączącego ul. Czapli z al. Sikornik, w rejonie budynków pomiędzy ul. Rybitwy i Cyraneczki” – szacunkowy koszt 60 tys. zł,
– Remont chodnika pomiędzy ul. Pogodną a ul. Jedności – zadanie z budżetu obywatelskiego – szacunkowy koszt 50 tys. zł,
– Remont chodnika na odcinku ul. K. Libelta – zadanie z budżetu obywatelskiego – szacunkowy koszt 80 tys. zł.

Na pewno przebudowana zostanie też ulica Wieczorka, która zmienić się w woonerf. Trwają również prace nad zmianą oblicza ulicy Zwycięstwa.
Więcej inwestycji drogowych zaplanowanych na ten rok można znaleźć w budżecie miasta (tutaj) rozpoczynając od strony 54.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojciech Pawełczyk
5 lat temu

Ul.Kraszewskiego ul.Poli Gojawiczyńskiej ul. Oświecimska ….

Wojciech Witczak
5 lat temu

Naprawdę w Gliwicach drogi są dobre. A DTŚ to mega odkorkowała miasto. Wczoraj byłem w Katowicach między 15 a 16-tragedia wszystko stoi łącznie z DTŚ i tunelem. Więc niech już nikt nie mówi że w Gliwicach mamy korki bo 3 minuty na światłach to jest nic 🙂 pozdrowienia!

Dominik Grochulski
5 lat temu

Ul. Okrężna

Beata Emanuela Kalińska-Lasota

Wpierw zajmijcie się podłączeniem do PCa mieszkań

Egon
Egon
5 lat temu

A w jaki niby sposób te sprawy są związane ?

Wojciech Ulberski
5 lat temu

Ul michała grażyńskiego chociaz kruszywem utwardzic

Miłosz Borek
5 lat temu

Jeździ się ok po mieście, tylko ta zabrska i jagiellońska no ale podobno będą robić je w tym roku

Denis Marecik
5 lat temu

Róży Luksemburg w Łabędach!!

Agnieszka Żuk
5 lat temu

Tory zlikwidujcie wszędzie to się będzie lepiej jeździć

Tomasz Gąska
5 lat temu
Reply to  Agnieszka Żuk

Tory to własność spółki Tramwaje Śląskie i to oni muszą usunąć swoją infrastrukturę…..

Tomek Świderski
5 lat temu

Pięknie sie robi Dworcowa ale nawierzchnia woła o pomstę do nieba. Szczególnie od nowej drogi rowerowej do kościoła jest słabo reprezentatywna

Marek
Marek
5 lat temu

Koniecznie daszyńskiego na wojtowej wsi

Kierowca
Kierowca
5 lat temu

Sadowa

Robert Gawło
Robert Gawło
5 lat temu

Bielika! Nogi można sobie połamać! W ładny dzień tłumy spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów z pobliskiego osiedla się tam pojawia, tylko czekać na wypadki………

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI