Te zadania zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego w 2022

Znamy wyniki głosowania w ramach IX edycji Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2022. W tym roku wpłynęła rekordowa, niemal dwukrotnie wyższa niż w roku ubiegłym, liczba głosów – oddano ich aż 56 218.

Do ostatecznego ustalania wyników wzięto pod uwagę 50 268 głosów, pozostałe 5 950 głosów było nieważnych.

Z puli podstawowej do realizacji trafią 62 zadania. Ponad 2 mln zł zostanie przeznaczonych na budowę lub modernizację placów zabaw; 1,7 mln zł na zadania związane ze sportem, rekreacją i zdrowiem, 1 mln zł na zadania związane z ekologią i środowiskiem, 1 mln zł na zadania z obszaru kultury i edukacji, prawie 0,5 mln zł będzie przeznaczone na zadania związane z drogami, ścieżkami rowerowymi i miejscami postojowymi. Ostatnia grupa zadań dotyczy poprawy bezpieczeństwa (300 tys. zł).

Bardzo duża aktywność dzielnic sprawiła, że aż 17 z 21 dzielnic zdobyło liczbę głosów uprawniającą do puli dla aktywnych. W tym przypadku zostaną zrealizowane 4 zadania – po jednym z dzielnic: Stare Gliwice, Ligota Zabrska, Wójtowa Wieś, Kopernika. Frekwencja w dzielnicach wyniosła średnio 17 %. Najwyższa była w dzielnicach: Stare Gliwice (aż 30%), Ligota Zabrska (29%) oraz Baildona (25%); najniższa – na Zatorzu (5%).

Spośród zadań ogólnomiejskich największe poparcie – aż 7 919 głosów – zdobył projekt „Restauracja Parkowa – Okrąglak na placu Grunwaldzkim”.

Lista wszystkich zadań wyłonionych do realizacji dostępna poniżej.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI