„Tradycyjna” porażka Piasta w Poznaniu

Piast Gliwice po raz kolejny przegrał mecz z poznańskim Lechem. Tym razem spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0. Hattricka ustrzelił Vojo Ubiparip.

Pierwsze trafienie odnotowano w dziewiętnastej minucie meczu, kiedy to Luis Henriquez podał piłkę wprost pod nogę Vojo Ubiparipa, a Serbowi nie pozostało nic innego, jak skierować futbolówkę do siatki.

Gliwiczanie próbowali się odgryźć gospodarzom, ale na niewiele się to zdało. W dodatku na osiem minut przed końcem pierwszej części gry Lechici podwyższyli prowadzenie. Po raz kolejny Panamczyk Henriquez dośrodkował piłkę w pole karne, a tam idealnie odnalazł się Dawid Kownacki, pokonując Alberto. Hiszpan próbował jeszcze interweniować, ale uderzenie młodego Kownackiego było na tyle precyzyjne, że Cifuentes został bez szans.

Na kilka minut przed końcem spotkania Vojo Ubiparip popisał się indywidualną akcją, a następnie bez najmniejszego problemu zmieścił futbolówkę w siatce Cifuentesa.

Lechici nie poprzestali jednak na trzech trafieniach. W doliczonym czasie gry gospodarze zdecydowalin się na jeszcze jeden zryw, który przyniósł gola. Piłka po uderzeniu z dystansu trafiła w słupek, a następnie Ubiparip dołożył nogę, podwyższając wynik rywalizacji.

Trener Piasta dokonał dosyć zaskakującej zmiany zdejmując z boiska Kamila Wilczka i zastępując go Tomasem Docekalem. Dziwić mogła także zamiana Hanzela na Murawskiego.