spot_img


Tutaj gruz, wersalki, gałęzie, opony możecie oddać za darmo

Na gliwickim składowisku odpadów przy ulicy Rybnickiej jakiś czas temu powstał PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

To tutaj gliwiczanie bezpłatnie mogą przywieźć wszelkiego rodzaju odpady. Gliwiczanie mogą tutaj przywozić odpady budowlane, opony, odpady zielone, wielkogabarytowe.

Przypomnijmy, że zabronione jest wyrzucanie śmieci do lasów czy rowów. Niestety, takie zdarzenia nadal mają miejsce. Straż miejska zastawia jednak pułapki na ludzi, którzy zaśmiecają lasy i pobocza. Coraz częściej do drzwi osób zaśmiecających pukają funkcjonariusze, którzy nakładają mandaty lub kierują sprawę do sądu. Nie warto ryzykować i niszczyć środowiska.

Odpady można przywozić do PSZOK od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 17, a w weekendy od 7 do 13. Trzeba spełnić jednak kilka wymagań, które opisane są w regulaminie. Można go znaleźć na stronie www.skladowiskogliwice.pl.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
janosik
janosik
7 lat temu

czlowiek placi niemalo za wywoz odpadow ale wyrzucac do konterenera pod blokiem nie mozna, a jak samodzielnie zgodnie z ustawa chciaelm wywiezc swoje odpady na wysypisko to odbilem sie od drzwi bo jako pracujacy czlowiek nie mam szans zdazyc tam przed godzina 17. Gdy po raz kolejny sie tam udalem w godzinach pracy, zeby wywiezc 3 wiadra gruzu to musialem podac numer rejerstracyjny, wylegitymowac sie, wpisac sie do ksiegi u pana na bramie i wtey laskawie pozwolono mi wyrzucic smieci. Mowie nie! Nastepnym razem wyrzuce to do kontenera pod blokiem. Nie dziwie sie, ze ludzie wyrzucaja smieci do lasu. Zamiast… Czytaj więcej »

das
das
7 lat temu

Kolego ma problem z wywozem śmieci, mam propozycję moja firma chętnie wyręczy każdego, komu wywóz nie na rękę!

Gliwiczanin22
Gliwiczanin22
7 lat temu

Fajna sprawa tylko osoba bez auta ma wziąśc mebel na plecy i isc na Rybnicką?? NP. z oś. Kopernika lub z Waryńskiego?
Bo niewiem jak dokładnie to mjało wyglądac
Moze lepiej jak by mozna bylo zamawiac Konterner w przypadku gdy ktos wyrzuca meble.
Taka wywózka mogła by byc liczona w kosztach czynszu.
Pozdrawiam ..

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI