UEFA zamknęła trybunę Piasta i nałożyła karę finansową

Na Gliwicki Klub Sportowy Piast Gliwice została nałożona kara grzywny w wysokości 5 tys. euro oraz zamknięty został tzw. młyn.

Trybuna, z której prowadzony jest doping zamknięta będzie na kolejnym meczu Piasta w europejskich pucharach. UEFA informuje, że powodem nałożenia sankcji na Piasta jest wywieszenie flagi o rasistowskiej treści podczas rewanżowego meczu z azerskim Karabachem Agdam w eliminacjach Ligi Europejskiej. Nie wiadomo, o jaki transparent chodzi, ale kibice domyślają się, że o ten z hasłem „Good Night Left Side”.

Na trybunach w czasie meczu pojawiła się także flaga Górskiego Karabachu. Po meczu w Gliwicach przedstawiciele klubu z Azerbejdżanu mówili, że jej wywieszenie bardzo im się nie podobało. Przypomnijmy, że Górski Karabach to ormiańska enklawa będąca przedmiotem sporu pomiędzy Armenią a Azerbejdżanem. Obecnie obszar kontrolowany jest przez miejscowych Ormian wspieranych przez Republikę Armenii. Nie wiadomo jednak, czy wywieszenie flagi Górskiego Karabachu miało jakikolwiek wpływ na decyzję UEFA.

UEFA informuje, że kara nałożona została także za rasistowskie zachowanie kibiców.

Fani z Gliwic mieli naśladować małpy, gdy na boisku grał czarnoskóry zawodnik.

Kiedy Piast zagra znów w europejskich pucharach? Tego nie wiadomo, wiadomo jednak, że wówczas tzw. młyn będzie zamknięty.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PG
PG
10 lat temu

Nie rozumiem co jest rasistowskiego w haśle „good night left side.” Rozumiem jakby napisali wprost J*****ć lewaków, homoseksualistów.

Tom
Tom
10 lat temu

Nie no, dobre 😉
„Monty Python i UEFA” – a czy za obecność na wyżej wymienionym meczu nie dostane zakazu stadionowego?

sąsiad
sąsiad
10 lat temu

ich po*ebało naprawde

kochaś
kochaś
10 lat temu

UEFA jest nienormalna.Przecież to hasło oznacza „Dobranoc lewa strono” czyli jeden z kibiców życzył dobrej nocy swojej żonie, która śpi po lewej stronie łóżka… to z okazji rocznicy ślubu było.

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Panowie nie oszukujmy się,kiedy bramkę strzelił czarnoskóry zawodnik z młyna dało się usłyszeć dźwięki podobne do odgłosów jakie wydają z Siebie małpy :)PGozdro

kunta kinte
kunta kinte
10 lat temu
Reply to  Anonimowo

Te dźwięki małp to normalny język kiboli piastowskich.Małpia mowa, małpi rozum…to im powinni w przerwie rzucać banany i trzymać w klatce.

prawda
prawda
10 lat temu
Reply to  kunta kinte

małpie mózgi minusują

Gliwiczanin
Gliwiczanin
10 lat temu

Gdyby kibice napisali good night right side to uefa nagrode by dała. Zenada co się dzieje w tej organizacji zwanej uefa

Tomson
Tomson
10 lat temu
Reply to  Gliwiczanin

Gdyby napisali „good night right side” to by dostali karę za umieszczanie na trubanach politycznych haseł. Dozwolony byłby napis „good night white pride” ponieważ to hasło organizacji antyrasistowskich, a walka z rasizmem jest przez UEFA jak najbardziej wspierana.

cliper
cliper
10 lat temu

fakt pozostaje faktem a kare 5 tys euro zapłaci klub a nie kibole-atmosfera była super ale nie zrozumiała dla uefa

fit
fit
10 lat temu

A ile ten zakaz będzie obowiązywał? bo do meczów w lidze europy się nie wybieramy (długo).
Może ulec przedawnieniu?;-)

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI