Ulica Akademicka przejdzie metamorfozę. Zobacz wizualizacje

W 2011 roku zamknięto dla ruchu ulicę Akademicką i zapowiadano, że wkrótce zamieni się ona w deptak.

Wygląda na to, że obietnice zostaną dotrzymane. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie przetarg na przebudowę ulicy w miasteczku studenckim. Modernizacji poddany zostanie fragment o długości około 500 metrów oraz część ul. Krzywoustego. Droga będzie miała szerokość 6 metrów. Według założeń powstaną tam 44 miejsca parkingowe oraz chodniki o szerokości 1,5 metra.

Pojawią się tablice informacyjne, nowe latarnie, monitoring i fontanna. Przybędzie także ławek.

Szpaler drzew wzdłuż wyłączonej z ruchu ulicy Akademickiej, fontanny, centralny plac, sezonowe lodowisko – tak już wkrótce będzie wyglądać dzielnica akademicka. Ma to być miejsce reprezentacyjne, a zarazem przyjazne studentom.

Konieczna będzie wycinka drzew i krzewów, ale zostaną nasadzone nowe. Zagospodarowane zostaną także trawniki.

Termin składania ofert mija 22 kwietnia.

[nggallery id=115]

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lolo
Lolo
9 lat temu

Fajnie wasze logo zasłania legendę na pierwszym obrazku 😉 Pierwsza klasa!

Redakcja: Tzw. znak wodny ustawia się automatycznie.

Obroniec Pokojec
Obroniec Pokojec
9 lat temu
AndrzejD
AndrzejD
9 lat temu

” Konieczna będzie wycinka drzew i krzewów, ale zostaną nasadzone nowe ” …jasne !!! jeszcze więcej drzew wycinać bo za dużo ich jest w centrum Gliwic, a w zamian postawić pierdylion rzeźb kwiatowych. Najlepiej wyciąć cały Park Chrobrego i wyłożyć go kostką betonową pod parking dla Podium. Tylko pod budowę DTŚ-ki wycięto właśnie ponad 8000 (słownie: osiem tysięcy) drzew, a wycinki drzew w Gliwicach są prowadzone sukcesywnie od wielu lat. Może szanowna redakcja wskaże mi miejsca i ilość drzew (Drzew ! nie krzaczków !) które zostały nasadzone w ciągu ostatnich lat – bo te co zauważyłem to na palcach jednej… Czytaj więcej »

antyfan
antyfan
9 lat temu

Chyba ktoś zaprzyjaźniony z zdm ma jakiś „składzik drewna” bo coś za chętnie ostatnio wycinają.

jot
jot
9 lat temu

świetnie! jako studentka Politechniki Sląskiej nie moge sie doczekac efektu!

gliwiczanin
gliwiczanin
9 lat temu
Reply to  jot

Świetnie! Jako studentka proponuję podszkolić się z pisowni języka polskiego.Świetnie! Już nie mogę się doczekać jak studenci Politechniki Śląskiej podczas weekendów zniszczą wszystko.

jot
jot
9 lat temu
Reply to  gliwiczanin

Jak zwykle wszystko na nie. Wszystko jest złe a wokół ludzie beznadziejni których trzeba zgnoić.
Na szczęscie ja mam dystnas do życia i potrafie sie nim cieszyć w przeciwieństwie do Ciebie.

PS. W przyszłosci to my STUDENCI bedziemy rządzić tym krajem – tak dla przypomnienia 🙂

AndrzejD
AndrzejD
9 lat temu
Reply to  jot

…strach myśleć jak to wasze rządzenie będzie wyglądało. Żeby rządzić – trzeba coś umieć. Mam właśnie od miesiąca w zakładzie pracy pod swoją opieką stażystę świeżo po Politechnice. Wiedza którą dysponuje – a w zasadzie jej brak, jest porażający. Facet nie posiada elementarnych umiejętności, nie wspominając o umiejętnościach interdyscyplinarnych z dziedzin pokrewnych które w mojej branży są wymagane. Rozumiem że gość może nie mieć doświadczenia (bo niby skąd ma ja mieć rozpoczynając pracę zawodową) ale brak wiedzy teoretycznej jest absolutnie niedopuszczalny. Dodam tylko że ten kandydat został wyłoniony w procesie rekrutacyjnym z grupy kilku kandydatów – czyli teoretycznie był najlepszy.… Czytaj więcej »

jot
jot
9 lat temu
Reply to  AndrzejD

Tak zgadzam się z tym że obecnie studia nie są wyznacznikiem posiadanej wiedzy. Poziom na uczelniach jest niski ale nie można wszystkich generalizować i twierdzić że wszyscy studenci są niedouczeni. Jednym z czynnikow wpływajacych na tę sytuację jest zły system oświaty. Spójrzmy na przykładowy arkusz maturalny – obawiam się że w przyszłości pojawią się tam zadania z poziomu klasy podstawowej. Z roku na rok obniżają poziom nauki a co za tym idze naszą wiedzę. Jednakze są również studenci którzy się uczą a ja do nich należe dlatego nie zostane obojętna wobec tych powyższych wypowiedzi. A cała dyskusja zaczęła się od… Czytaj więcej »

Silesian
Silesian
9 lat temu

znakomita jest cały czas powielana błędna wizka z PODIUM nie w tej osi…. ktoś to w końcu skoryguje, czy PODIUM przeniesiemy na starą halę PŚl?

andrzej
andrzej
9 lat temu

To jest niesamowite! Jeśli tak będzie wyglądało to rewelacja. A co do hali Podium – nie wiem czy jest po złej stronie – ulica Akademicka w stronę lodowiska zakręca, więc patrząc od tej strony Podium bedzie w tym miejscu co na wizualizacji.

ja z kaszubskiej
ja z kaszubskiej
9 lat temu

… fajnie. Czy możecie podać autora projektu ?. Czy to Pan Prof. Witeczek z Wydziału Architektury Pol. Śl. ?. To chyba nie jest tajemnica a nigdzie nie mogę znaleść informacji o projektancie.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI