r e k l a m a


Ulice Daszyńskiego, Wyspiańskiego i Styczyńskiego będą drogą krajową. Co to oznacza?

Gliwicka Rada Miasta w czwartek podejmie uchwałę w sprawie pozbawienia kategorii dróg powiatowych niektórych ulic na terenie miasta Gliwice. Chodzi o ulice Daszyńskiego, Wyspiańskiego i Styczyńskiego, które staną się fragmentem drogi krajowej nr 78.

W Gliwicach trwa budowa odcinka zachodniej obwodnicy. Ma ona ułatwić przemieszczanie się po mieście i odciążyć niektóre ulice. Ale to za jakiś czas. Na razie nie jest budowany fragment od ul. Sowińskiego do Daszyńskiego. W związku z tym urzędnicy musieli znaleźć alternatywę.

Rada Miasta Gliwice zdecyduje o pozbawieniu kategorii dróg powiatowych ulic: Daszyńskiego (od ul. Ciupkow do ul. Styczyńskiego), ul. Styczyńskiego (od ul. Daszyńskiego do ul. Kozielskiej), ul. Wyspiańskiego (od ul. Kozielskiej do ul. Orlickiego), w celu zaliczenia ich do kategorii dróg krajowych w trybie rozporządzenia Ministra Infrastruktury.

„Ulice wskazane powyżej położone są w ciągu drogi powiatowej nr 7234S. Wymienione drogi posiadają odpowiednie parametry techniczno-eksploatacyjne pozwalające na przełożenie na nie odcinka drogi krajowej nr 78, do czasu wybudowania ostatniej części obwodnicy zachodniej miasta” – czytamy w uzasadnieniu przygotowanym przez Mariusza Śpiewoka, zastępcę prezydenta Gliwic.

W praktyce oznacza to, że osoby wjeżdżające na obwodnicę przy ul. Rybnickiej przejadą nowowybudowanym odcinkiem obok Sikornika, dojadą do ul. Daszyńskiego i skręcą w prawo. Przejadą obok dawnej pętli tramwajowej (dzisiaj w tym miejscu jest Biedronka), następnie ulicami Daszyńskiego (m.in, przez rondo Fryzego), Styczyńskiego i Wyspiańskiego aż do ul. Orlickiego.

W efekcie ww. ulice będą pełniły czasowo rolę odcinka obwodnicy.

Kiedy powstanie brakujący fragment trasy (od ul. Daszyńskiego do Sowińskiego)?

Blisko 2-kilometrowy odcinek zachodniej obwodnicy Gliwic od ul. Sowińskiego do ul. Daszyńskiego wybuduje konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach oraz Eurovia Polska za kwotę ponad 42 mln zł. Budowa ma zakończyć się do 31 października 2021 roku.

Oznacza to, że do tego czasu mieszkańcy ulic Daszyńskiego, Styczyńskiego i Wyspiańskiego muszą przygotować się na wzmożony ruch samochodowy.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kalosz
kalosz
3 lat temu

gdzie mieszka wielmożny pan Neumann bo że pan Śpiewok który podpisał te dokumenty mieszka w Rybniku to wszyscy wiedzą. może panu Neumannowi pod oknami puścimy obwodnicę?

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI