r e k l a m a
spot_imgspot_img

Ustawiasz kontener na gruz? Musisz zapłacić

Worki na gruz i odpady budowlane, kontenery, duże kwiaty w donicach, leżaki plażowe wystawiane przy kawiarenkach, na to i wiele innych rzeczy, które zajmują pas drogowy na terenie naszego miasta, należy uzyskać stosowne zezwolenie zarządcy drogi.

Nawet na taką niecodzienną potrzebę, jaką zastali w jednej z gliwickich dzielnic inspektorzy Zarządu Dróg Miejskich, gdzie pół jezdni zajęto pod suszenie traw, powinno zostać poprzedzone wydaniem zgody.
Brak zezwolenia, skutkuje naliczeniem kary wynikającej z ustawy.

Zarząd Dróg Miejskich przypomina, że zgodnie z art. 40 ust. 2 pkt 4 Ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (DZ.U.2018.2068 t.j. ze zm..), zajmujący miejsce w pasie drogowym zobligowani są do uiszczenia stosownej opłaty za zajęcie pasa drogowego.
Otrzymanie zezwolenia, poprzedzone jest złożeniem wniosku (3 F), który można pobrać ze strony internetowej Zarządu Dróg Miejskich.
W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, pracownicy ZDM, dyżurujący pod numerami telefonów: 32 3008612, 32 3008613, 32 3008614, udzielają niezbędnych informacji i pomocy w wypełnieniu wniosku i dokumentów, które należy do niego dołączyć.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lat temu

No to fajnie…..płać i płacz suwerenie najdroższy 😉

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Jakby tylko chodziło o opłacenie za zajmujący pas to nie było by problemu…. Niestety składanie wniosków o pozwolenie na zajęcia pasa nie mówiąc o chodzeniu i odbijaniu się po urzędach o mapki drogowe i wynajmowanie architekta etc…. Jednym słowem dramat.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

zamiast płacić, to może lepiej aby właściciel po skończonym napełnianiu go zabezpieczał siatką, bo to troche nie normalne, aby zbierać sedes z samochodu o 4:30 rano

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu
Reply to  Anonimowo

Łukasz Aurast a siatka byłaby tam przez 10 minut do czasu, aż ktoś by ją „zabrał”
P

JaJko
JaJko
5 lat temu

Ciekawe, kiedy ZDM’owi ktoś w końcu kary naliczy za tą ich nieudolność przy czymkolwiek. To kiedy koniec remontu Jagiellońskiej?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI