r e k l a m a
spot_imgspot_img

W Forum jest strzeżony parking dla rowerów

Gliwickie FORUM świętuje otwarcie z początkiem maja strzeżonego parkingu rowerowego.

Roweriada to impreza dedykowana rowerzystom i kolarzom. W sobotę, 7 maja, będzie praktycznie, widowiskowo i… sentymentalnie. Ważne, że wszystko kręcić się będzie na dwóch kółkach. Zapierający dech w piersiach pokaz akrobatyki rowerowej (trial show) w wykonaniu Piotra Bielaka to jedna z licznych atrakcji.

Klienci FORUM będą mogli aktywnie w nim uczestniczyć. Do wielu tricków Piotr angażuje bowiem publiczność. Co pokaże? Między innymi skakanie rowerem na skakance, piruety, zeskoki na przeszkodach, jazdę w tył na rowerze. Ponadto służyć będzie cennymi radami w trakcie warsztatów rowerowych. Będą to praktyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży, podczas których będzie okazja poprawić technikę jazdy rowerem.
Zaproszeni do udziału w wydarzeniu serwisanci z gliwickiej Cykloterapii – niczym rowerowi lekarze – „przebadają” jednoślady klientów FORUM i pomogą przygotować je do sezonu. Wycentrują koła, skontrolują hamulce, wyregulują przerzutki, doradzą, jak dbać o rowery.
Rowerowa podróż w czasie czeka nas na wystawie rowerów historycznych Wojciecha Mszycy. Kolekcjoner zaprezentuje u nas prawdziwe perełki, w tym jedyny w Polsce 81-letni warszawski rower Torpedo oraz 102-letni Adler 1. W stylu retro pokażą się bicykliści z organizacji Bicykle.pl, którzy zademonstrują jazdę na „wysokim poziomie”.
W strefie dla dzieci, oprócz kącika plastycznego, najmłodsi znajdą też specjalny tor z przeszkodami.
O rowerowych ścieżkach i bezpieczeństwie na drodze będzie można porozmawiać ze społecznikami z Gliwickiej Rady Rowerowej oraz policjantami i strażnikami miejskimi. Ci ostatni będą również znakować rowery.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
RED
RED
7 lat temu

Byłem na wczorajszej imprezie – bardzo udana. Szkoda, że rowery były znakowane tak krótko – ja się nie załapałem, a było tez wiele innych osób, które o to pytały. Nigdzie nie było informacji, że znakowanie będzie trwało tylko 2,5 godz.
Miejsca na parkingu rowerowym natomiast rozchwytywane. Prawie cały czas były wszystkie zajęte. Ja sam skorzystałem na 40 minut. Można się spodziewać, że w weekendy z wolnymi miejscami będzie problem. W tygodniu być może też – zwłaszcza po południu (bo rano raczej nie za bardzo).
Petycję o budowę nowych dróg rowerowych podpisałem, chociaż urzędnicy ją pewnie zignorują.

Deb0308symn
Deb0308symn
7 lat temu

Szczerze polecam! To najlepsza rzecz jaka mnie ostatnio spotkała.

Deb0308 – Warto to zaglądać:

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI