Wiadomo, co powstanie na placu obok kościoła

Plac przy ul. Raciborskiej został sprzedany. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, gliwicka firma Elipsa, która kupiła teren za ponad pół mln zł, ma tu wybudować obiekt mieszkalno-usługowy.

Plac przy ul. Raciborskiej ma powierzchnię niemal 800 m2 i znajduje się w ścisłym centrum miasta. Wcześniej był własnością ZBM I TBS. 7 kwietnia został sprzedany na drodze przetargu i obecnie w wieczyste użytkowanie przejęła go firma Elipsa.

Jak poinformował przedstawiciel firmy, konkretnego projektu dotyczącego przyszłej zabudowy jeszcze nie ma. Wiadomo jednak, że przyszła inwestycja musi spełniać warunki zagospodarowania przestrzennego. To oznacza, że w ścisłym centrum, na terenie Starówki, musi powstać obiekt mieszkalno-usługowy, który nie będzie górował nad sąsiadującymi kamienicami.

– Nie mamy wykonanych projektów dotyczących terenu przy ul. Raciborskiej. Planujemy optymalnie wykorzystać potencjał tego terenu biorąc pod uwagę jego położenie w historycznej części naszego miasta. Zakładamy, że powstanie budynek z lokalami mieszkalnymi i usługowymi – mówi Michał Matusak, prezes zarządu firmy Elipsa.

Plac został sprzedany za ponad pół mln zł. Środki zostaną przeznaczone na inwestycję przy ul. Opolskiej, którą realizuje ZBM I TBS.

– Powstaną tam dwa budynki mieszkalne. W każdym znajdzie się 16 mieszkań 1-, 2- i 3- pokojowych. Będą to lokale przeznaczone pod wynajem, z opcją dojścia do własności. Inwestycja będzie finansowana wyłącznie ze środków miejskiej spółki ZBM I TBS, bez partycypacji przyszłych najemców. 29 kwietnia nastąpiło przekazanie terenu budowy. Inwestycja ma być gotowa do końca 2017 r. – powiedział „Miejskiemu Serwisowi Informacyjnemu – Gliwice” Franciszek Gońka, dyrektor ekonomiczno-administracyjny ZBM I TBS

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gliwicz
gliwicz
7 lat temu

A co z dawną piekarnią na ul. Plebańskiej – Średniej? Mają dobudować piętro i przykryć elewacje styropianem! skandal!

antyfan
antyfan
7 lat temu
Reply to  gliwicz

jakieś źródło tych rewelacji?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI