r e k l a m a


W Gliwicach będzie jarmark świąteczny na Rynku

Pięknie przyozdobiony Rynek. Wspólne kolędowanie przy szopce i świąteczny jarmark.

Szopka na gliwickim Rynku organizowana jest przez gliwicki samorząd przy współpracy z Fundacją Radan i Fundacją Silesia Pro Europa. To atrakcja, która wpisała się już w tradycję Gliwic i cieszy się sporym zainteresowaniem. W tym roku władze miasta szykują znacznie więcej świątecznych propozycji. W tym roku inauguracja – 6 grudnia – zbiegnie się z ulubionymi przez dzieci mikołajkami. Na ten dzień zaplanowano zabawę dla najmłodszych gliwiczan (w godz. od 14.00 do 18.00). 19 grudnia organizatorzy zapraszają na „Gliwickie Kolędowanie” – dzieci z gliwickich szkół zaśpiewają tradycyjne polskie kolędy, a światowe pieśni z całego świata zaprezentuje zespół Redlin.

22 grudnia gliwicki Teatr „A” przedstawi na Rynku premierowy spektakl „Agape – widowisko zimowe”. Wyjątkowo smacznie zapowiada się 23 grudnia z muzyczno – kulinarną imprezą pod nazwą „Świąteczne co nieco” – na Rynku odbędzie się wielkie gotowanie świątecznych potraw, a potem koncert muzyki gospel. Cykl spotkań na głównym miejskim placu zakończy 6 stycznia przemarsz Orszaku Trzech Króli.

Oferta tegorocznego jarmarku bożonarodzeniowego będzie znacznie bardziej bogata niż w poprzednich edycjach.

Na Rynku stanie kilkanaście specjalnych stoisk handlowych z produktami ok. 30 polskich i zagranicznych firm. Wystawcy zaproponują m.in. oryginalne rękodzieła, które mogą być ciekawym pomysłem na upominek dla najbliższych. Będzie można skosztować świątecznych dań i napojów, kupić tradycyjne artykuły spożywcze i garmażeryjne. Stoiska będą czynne codziennie w godzinach od 12.00 do 20.00 z wyjątkiem 24 grudnia, kiedy handlowcy będą pracować od 10.00 do 14.00.

(UM Gliwice)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
brondi
brondi
10 lat temu

Czyli będzie jak zawsze… w szeregu ustawione budki i zero w w tym „życia” i „radości”. A ja proponuję na przyszły rok ambitniej podejść do tematu, wygospodarować na to 1/4 rynku, przyozdobić i zrobić temu reklamę na cały Śląsk. Wydaje mi się, że Gliwice mają ładny Rynek jako jedno z niewielu miast w okolicy, aglomeracja liczy sporo ludzi, więc aż się prosi!!! aby to wykorzystać. W jakim celu wydano tyle pieniędzy na remont rynku? by przez 4 miesiące w roku stały tam tylko ogródki piwne?? Drodzy włodarze miasta to nie sztuka by robić „coś” ale robić to maksymalnie dobrze!! Za… Czytaj więcej »

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI