spot_img


W Gliwicach nie będą kosić trawy. Tablice wyjaśniają dlaczego

Pierwsze tablice, już w przyszłym tygodniu, pojawią się w wyznaczonych miejscach w przyulicznych pasach Gliwic.

„Na początek będzie ich dwanaście. Mają różną treść. Tam gdzie je ustawimy, chcemy pozostawić naturze swobodny rozwój. Przy okazji, owadom i zwierzętom zapewnić choćby namiastkę ich naturalnego środowiska.
Tabliczki z jasno określonym celem działania, a w zasadzie jego brakiem. Informujące o tym, że w damy miejscu nie będziemy kosić traw lub grabić liści” – informuje ZDM Gliwice.

„Specjalne miejsca, które zostały wybrane nieprzypadkowo, oznaczymy tablicami, na których pojawiają się informacje o tym, że w danym miejscu dbamy o przyrodę, kosimy i grabimy rzadziej, dokarmiamy owady i dajemy schronienie zwierzętom” – informuje ZDM.

Tablice pojawią się m.in. na zielonym terenie przy ul. Okulickiego – między Sowińskiego a Andersa. Część z ich trafi w pas drogowy obwodnicy zachodniej między Daszyńskiego i Rybnicką, a kolejne na odcinek obwodnicy południowej – Bojkowska – Okrężna.
tablica trawnik gliwice
Równolegle, tablice informacyjne umieszczane będą przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych na wyznaczonych terenach, administrowanych przez tamtejszą jednostkę.
Dodatkowo na skwer nad Drogową Trasą Średnicową i barwnie zaaranżowaną zielenią – Aleję Przyjaźni trafią tablice informujące o objęciu tych miejsc monitoringiem i prośbą o szanowanie, naszej wspólnej zieleni.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
1 miesiąc temu

winno być tak od zawsze.

TERAZ ile te tablicę będą kosztować 😀 oby nie więcej niż koszenie, choć sama usługa wbicia może być droższa od ów koszenia

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI