r e k l a m a
spot_imgspot_img

W Gliwicach powstaje szkoła sportowa. Rusza nabór

XI Liceum Ogólnokształcące Sportowe w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych (ul. Chorzowska 5) rozpoczyna swoją działalność.

W roku szkolnym 2014/2015 w „11” zostaną utworzone dwie klasy pierwsze, które zaproponują dwie dyscypliny sportowe – piłkę ręczną dziewcząt oraz piłkę siatkową dziewcząt i chłopców.

– W związku z rozpoczęciem naboru do XI LO Sportowego, w którym szkolenie w dyscyplinie „piłka ręczna” realizowane będzie przy współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, gorąco zachęcam do zapoznania się z przygotowaną ofertą edukacyjną – mówi Mariusz Kucharz, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach.
XI Liceum Ogólnokształcące Sportowe jest częścią Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych, w skład którego wchodzi Technikum nr 1 (uhonorowane odznakami „Złote Technikum 2013” i „Złote Technikum 2014”), internat ze stołówką oraz schronisko młodzieżowe „Ślązaczek”. W pomieszczeniach ZST-I uczniowie mogą korzystać z sieci Wi-Fi. Przy szkole została również wybudowana nowoczesna miejska hala sportowa z areną główną umożliwiającą uprawianie wielu różnych dyscyplin sportu i z bogato wyposażonym zapleczem (m.in. ścianą wspinaczkową, siłownią, salą fitness, sala tenisa stołowego). Hala posiada widownię na 285 osób.

Klasą piłki ręcznej w XI LOS będzie się opiekował Związek Piłki Ręcznej w Polsce, który zapewni wykwalifikowanych trenerów (ich dotychczasowe podopieczne zdobyły z kadrą Polski IV miejsce w Mistrzostwach Świata w 2013 r.), sprzęt, odzież, finansowanie zgrupowań sportowych i rozgrywek międzyszkolnych. ZPRP będzie też pokrywał koszty pobytu uczennic w internacie oraz wyżywienia.

Dodatkowe informacje o naborze można uzyskać na stronie www.zsti.gliwice.pl i pod numerem tel. 32/230-68-31. W sprawach związanych z klasą piłki ręcznej można się także kontaktować z trenerem Andrzejem Wójcikiem (tel. 506-493-479, e-mail: [email protected]).

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI