W Gliwicach powstała fundacja pomagająca bezdomnym kotom

Pomagają bezdomnym kotom w Gliwicach i nie tylko.

Fundacja KOCIOłek Społeczny działa na rzecz bezdomnych kotów w Gliwicach i okolicach.

„Nasza działalność ma na celu również promowanie odpowiedzialności w zakresie opieki nad zwierzętami oraz edukację o kociej bezdomności; cele te chcemy realizować poprzez otwarcie świetlicy społecznej, w której mieszkańcy Gliwic, w szczególności młodzież oraz osoby starsze (ale oczywiście nie tylko), będą mogły nieodpłatnie spędzać czas ze zwierzętami, uczyć się o nich oraz przede wszystkim przebywać w bezpiecznych warunkach, w towarzystwie osób o podobnej wrażliwości na cierpienie zwierząt i ciekawości nauki o nich. W skrócie można to nazwać kocią kawiarnią, ale bez kawy i ciacha, czyli też bez opłat – a więc miejscem dużo bardziej inkluzywnym, a do tego edukacyjnym” – informują przedstawiciele fundacji.

Potrzeby są duże

„Obecnie najbardziej przydałaby się nam pomoc w postaci większego zastrzyku gotówki, w celu wpłacenia zaliczki i kaucji na wynajem lokalu oraz jego potencjalny remont i urządzenie; do tego poduszka finansowa na pierwsze miesiące działalności. Potrzebujemy na naszą działalność lokalu większego, kilku pokojowego, tak aby można w nim wyróżnić dużą salę główną (część świetlicową), izolatkę dla nowych i chorych kotów, pomieszczenie gospodarcze (pełniące funkcję biura, magazynu i aneksu kuchennego) oraz oczywiście łazienkę (z wanną lub prysznicem, w celu regularnego mycia kuwet oraz nowych kotów, jeśli zajdzie taka potrzeba). Ważna jest dla nas również lokalizacja, żeby świetlica mogła spełniać swoją funkcję, nie może znajdować się zbyt daleko od centrum miasta” – informują ludzie z fundacji.

Podejmujemy działania mające na celu zbieranie środków:

– Utworzyliśmy profil na Patronite (https://patronite.pl/kociolek-spoleczny) – dla osób chcących i mogących wspierać nas regularnymi, comiesięcznymi wpłatami
– Utworzyliśmy profil na zrzutka.pl (https://zrzutka.pl/xv4nez) – dla osób chcących nas wesprzeć jednorazowo, na rozruszanie fundacji
– Występujemy o dotacje i granty do Miasta oraz w lokalnych i ogólnopolskich konkursach dla NGO
– Będziemy organizować bazarki i licytacje na rzecz fundacji
– Inwestujemy w branding naszej fundacji (logo główne i dodatkowe, paleta kolorystyczna, typografia szablony na social media, wizytówki, plakaty).

„We własnym zakresie i z własnych środków stale podnosimy swoje kompetencje w zakresie opieki nad kotami, co także jest naszą inwestycją w sukces fundacji (studia podyplomowe z behawiorystyki kotów, do tego kursy, szkolenia i webinary uzupełniające). Zakupiliśmy także książki o kociej tematyce, które będą dostępne w świetlicy dla odwiedzających” – zapewniają członkowie fundacji.

Profil fundacji na Facebooku https://www.facebook.com/fundacja.kociolek.spoleczny

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
19 dni temu

psy koty muchy komary winny być w Polsce ewidencjonowane. Sam mam psa a raczej sukę i bezpańskich zwierząt domowych powinno być mało a nie rzesza czy nawet wspieranie/promowanie akcji „zadbajmy” o nie swoję aby innym było lepiej!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI