r e k l a m a

spot_imgspot_img

Zamknięcie części parku Chrobrego nie podoba się mieszkańcom

Miejski Zarząd Usług Komunalnych, nad którym pieczę sprawują władze Gliwic, zamyka sporą część parku Chrobrego. Grupa mieszkańców się na to nie zgadza. Wstęp do tego obszaru parku będzie płatny. Aż do marca 2024 roku. Wszystko z powodu prywatnego biznesu pod nazwą Ogrody Malowane Światłem.

Na Facebooku wielu mieszkańców wyraża swój sprzeciw przeciwko temu pomysłowi. Chodzi przede wszystkim o dostępność dla wszystkich publicznego parku, ale również o bezpieczeństwo zwierząt, które w tym miejscu żyją. Powstała petycja, dzięki której można wyrazić swój sprzeciw w sprawie zamykania parku.

„Obecnie trwają prace nad montażem iluminacji świetlnych, stąd wyłączenie z użytkowania do końca listopada pewnej części Parku Chrobrego. Trwają rozmowy związane z możliwością przejścia przez teren głównej alejki do godz. 16.00, kiedy zostanie otwarta atrakcja. Po godzinie 16.00 przejścia nie będzie, ze względu na otwarcie i funkcjonowanie Ogrodu Świateł. Atrakcja będzie dostępna do końca lutego 2024 roku” – informuje MZUK.

Wysłaliśmy do MZUK kilka pytań dotyczących tego przedsięwzięcia m.in. chcemy się dowiedzieć ile MZUK zarobi na tym wydarzeniu. Do tematu będziemy wracać.
fot. Mosquidron

Dołącz do dyskusji na Facebooku

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI