spot_imgspot_img


W Gliwicach spotkacie policjantów na rowerach i motocyklach

Policjanci z gliwickiej drogówki rozpoczęli sezon. Od tego tygodnia codziennie w rejon wyjeżdżać będą m. in. na motocyklach.

Ich zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Gliwicach i powiecie. Sezon na patrole motocyklowe rozpoczął się 4 kwietnia. Gliwicka policja dysponuje trzema służbowymi motocyklami. To hondy CBF 1000, przystosowane do służby w ruchu drogowym dzięki specjalnemu wyposażeniu.

Motocykle mają silniki o pojemności 1000 cm3 i mocy 98 koni mechanicznych. Do setki rozpędzają się w 4 sekundy, a ich maksymalna prędkość to 230 km/h. Jednoślady wyróżniają się policyjnym oznakowaniem i sygnałami pojazdu uprzywilejowanego. Podczas służby zrealizują zadania związane z ochroną porządku w ruchu drogowym. Szczególną uwagę zwrócą na bezpieczeństwo kierowców jednośladów.

Natomiast policjanci z IV komisariatu, jak co roku, będą patrolować swój rejon korzystając z rowerów. Ten środek lokomocji sprawdza się na terenach leśnych i w okolicach czechowickiego akwenu. Stróże prawa z „czwórki” dojadą w miejsca, w które nie dotrze radiowóz.

Kilka lat temu holenderscy funkcjonariusze, którzy na co dzień korzystają z rowerów, przeszkolili gliwickich policjantów. Od tego czasu, w ramach samodoskonalenia, nasi mundurowi przekazują sobie wiedzę z zakresu taktyki i techniki użycia roweru jako policyjnego narzędzia do obrony, osłony czy środka przymusu. Służbę przy wykorzystaniu jednośladu pełnią specjalnie do tego przeszkoleni funkcjonariusze.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pirat rowerowy
pirat rowerowy
6 lat temu

No muszę zbadać ich kondycję 🙂

Michal Majkel
6 lat temu

„Do setki rozpędzają się w 4 sekundy, a ich maksymalna prędkość to 230 km/h” nie no panie czyste szalenstwo..

Dominik DB
6 lat temu

Początek sezonu są 4 motocykle za dwa tygodnie będzie jeden no chyba ze pogoda nie dopisze to będzie komplet.

Paweł Kapek
6 lat temu

Chwalić to się można gdyby w tyle rozpędzały się radiowozy 😛

Jacek_P
Jacek_P
6 lat temu

A gdzie oświetlenie na rowerach? Nawet odblasków nie widać. W końcu w ciągu dnia może nadejść pogorszenie pogody, duża chmura burzowa + ulewa i rowerzysty nie widać! Oj mandat się należy dla tych dwóch cyklistów! Ale pewnie skończy się na pouczeniu…

gl23
gl23
6 lat temu

Rower, samochód a na piechotę nie łaska? Za 5 lat brzuchy im porosną tak że na rower nie wsiądą.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI