W Sośnicy będzie kolejny odcinek ścieżki rowerowej

Miasto Gliwice ogłosiło przetarg na wykonanie kolejnego etapu ścieżki rowerowej z centrum do Sośnicy.

Już od kilku miesięcy można korzystać z odcinków od ul. Berbeckiego w stronę Sośnicy oraz od ul. Kujawskiej do giełdy w Ligocie Zabrskiej.

Przetarg, który ogłoszono obejmuje wykonanie trasy na odcinku E – od zjazdu z ul. Kujawskiej do kładki na rzece Kłodnica, wykonania ścieżki na odcinku F – do kładki na rzece Kłodnica do skrzyżowania z ul. Jesienną, wykonania trasy rowerowej na odcinku G – od skrzyżowania z ul. Wschodnią do granicy z miastem Zabrze, wykonania w systemie zaprojektuj i wybuduj zjazdu z ulicy Kujawskiej pomiędzy odcinkami D i E wraz z pozyskaniem niezbędnych uzgodnień i decyzji administracyjnych.

Docelowo nowa trasa rowerowa połączy centrum miasta z Sośnicą. Odcinek o długości 7,5 km biegnie od ul. Berbeckiego (wzdłuż ul. Wybrzeże Armii Krajowej, aleją Przyjaźni, ulicami Konarskiego, Akademicką, Kujawską, dalej istniejącym fragmentem ścieżki przebiegającym ulicami Jesienną, Wschodnią) aż do granicy z Zabrzem (przy parku Powstańców Śląskich), gdzie połączy się z siecią zabrzańskich dróg rowerowych.

Trasa ma szerokość kilku metrów i jest dwukierunkowa. Funkcjonuje jako ciąg pieszo–rowerowy. Przecina ruchliwe jezdnie na ulicach: Dworcowej, Konarskiego i Częstochowskiej, dlatego w tych miejscach zainstalowano systemy ostrzegawcze. W miejscach, w których obowiązuje priorytet ruchu samochodowego, rowerzyści muszą przeprowadzić jednoślady przez jezdnię w oznakowanym miejscu.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
łoo
łoo
3 lat temu

Nareszcie!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI