r e k l a m a


W Technoparku wybudowali jaskinię 3D

spot_img
r e k l a m a

W gliwickim Technoparku pojawiają się kolejne perełki z dziedziny nowych technologii.

Tym razem firma i3D zaprezentowała jedyną w Polsce jaskinię 3D. Oprócz tego firma wraz z wydziałem Mechaniczno-technologicznym Politechniki Śląskiej wdraża innowacyjny system kształcenia studentów. Interaktywne kształcenie inżyniera to pierwszy tak zaawansowany projekt, oparty na przekazywaniu wiedzy z pomocą wirtualnej rzeczywistości.

Wdrażany od stycznia 2010 system Interaktywne kształcenie Inżyniera to dla Politechniki ogromne wyzwanie, ale i możliwość uczestniczenia w kreowaniu nowych standardów nauczania.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2011_03/20110318_i3d.flv” /]

 

Technologia Wirtualnej Rzeczywistości będzie stosowana w trakcie realizacji zajęć, podczas których studenci będą poznawali zasady mechaniki, wytrzymałości materiałów i biomechaniki, zasady konstrukcji i funkcjonowania urządzeń, maszyn i systemów wytwórczych, sposoby ich eksploatacji i automatyzacji, organizacji produkcji i zarządzania, wpływ zastosowania różnych materiałów na ich wytrzymałość, struktury i własności materiałów, procesy fizyczne zachodzące wewnątrz materiałów, obserwując wirtualne interaktywne modele.

Projekt zakłada opracowanie nowych, interaktywnych pomocy dydaktycznych, ale również wyposażenie sal Politechniki Śląskiej w zaawansowany sprzęt do projekcji 3D.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
12 lat temu

wielkie mi rzeczy firma zarabia na tym kase wiec buduje

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI