Ważne skrzyżowania doczekają się przebudowy. Mają powstać ronda

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2014_01/20140101_ulice.mp4″ /]

W planach budżetowych na 2014 rok zapisano m.in. przebudowę skrzyżowania ul. Toszeckiej, Pionierów i Myśliwskiej. Problem mogłoby rozwiązać rondo. Czy powstanie? Tego nie wiadomo, ale w planach jest.

Kolejne ważne skrzyżowanie do przebudowy to tzw. pajączek. Jednak o jego modernizacji mówi się już od kilku lat. I tym razem znalazł się w budżecie. Zmodernizowane ma być także skrzyżowanie Dworcowa, Mikołowska, Jana Pawła II, Dunikowskiego i Dolnych Wałów. Powstać ma także łącznik pomiędzy ulicami Toszecką i Pionierów. Wszystko za sprawą przedłużenia ul. Andromedy. To jednak nie wszystko – nowych parkingów i zatoczek, a także ścieżek rowerowych mają doczekać się także konkretne dzielnice.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
antyfan
antyfan
8 lat temu

Coś mi się wydaje, że nie wiele z tego powstanie.

grzesiek
grzesiek
8 lat temu

Na Pajączku trzeba inteligentną zieloną falę zamontować

haha
haha
8 lat temu
Reply to  grzesiek

Myślisz że taki pomysł udał by się ? ja raczej myślał bym nad czymś innym niż sygnalizacja , może rondo jak była by możliwość

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Oby teraz jeszcze toszeckiej nie rozkopali bo już nie ma jak do centrum dojechac aco mówić wtedy

gliwiczanin
gliwiczanin
8 lat temu

Rondo nie jest dobrym rozwiązaniem co widać po rondzie przy selgrosie -tam są gigantyczne korki bo ludzie nie potrafią po rondach jeździć

na kacu
na kacu
8 lat temu
Reply to  gliwiczanin

Gdyby nie rondo to i tak trzeba było tam postawić sygnalizację świetlną. Obecne skrzyżowanie daj możliwość bezpieczne przejście pieszym. A korki muszą być, każde skrzyżowanie czy droga ma swoją graniczną przepustowość i nic się z tym nie zrobi. Przy takiej dużej ilość pojazdów w mieście należy sięgać po innego typu rozwiązania. Budować nowe połączenia drogowe? Tak ale tylko poza ścisłym centrum miasta. W samym centrum należy ograniczać ruchu pojazdów. Powoli uświadamiać kierowców że komunikacja miejska też może być dobrym środkiem transportu czy nawet rower.

moim zdaniem
moim zdaniem
8 lat temu

Z tego co kojarzę to ta śmieszna zielona fala kosztowała tyle co stadion Piasta i moim zdaniem lepiej bylo podbudowac za tą kasę ronda tak jak w Rybniku. Tam korków nie ma.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu
Reply to  moim zdaniem

Ze co? Hahahahaha

K4r0lSz
K4r0lSz
8 lat temu

A gdzie można znaleźć plany budżetowe ZDM na 2014?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI