r e k l a m a


Ważne skrzyżowania doczekają się przebudowy. Mają powstać ronda

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2014_01/20140101_ulice.mp4″ /]

W planach budżetowych na 2014 rok zapisano m.in. przebudowę skrzyżowania ul. Toszeckiej, Pionierów i Myśliwskiej. Problem mogłoby rozwiązać rondo. Czy powstanie? Tego nie wiadomo, ale w planach jest.

Kolejne ważne skrzyżowanie do przebudowy to tzw. pajączek. Jednak o jego modernizacji mówi się już od kilku lat. I tym razem znalazł się w budżecie. Zmodernizowane ma być także skrzyżowanie Dworcowa, Mikołowska, Jana Pawła II, Dunikowskiego i Dolnych Wałów. Powstać ma także łącznik pomiędzy ulicami Toszecką i Pionierów. Wszystko za sprawą przedłużenia ul. Andromedy. To jednak nie wszystko – nowych parkingów i zatoczek, a także ścieżek rowerowych mają doczekać się także konkretne dzielnice.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
antyfan
antyfan
10 lat temu

Coś mi się wydaje, że nie wiele z tego powstanie.

grzesiek
grzesiek
10 lat temu

Na Pajączku trzeba inteligentną zieloną falę zamontować

haha
haha
10 lat temu
Reply to  grzesiek

Myślisz że taki pomysł udał by się ? ja raczej myślał bym nad czymś innym niż sygnalizacja , może rondo jak była by możliwość

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Oby teraz jeszcze toszeckiej nie rozkopali bo już nie ma jak do centrum dojechac aco mówić wtedy

gliwiczanin
gliwiczanin
10 lat temu

Rondo nie jest dobrym rozwiązaniem co widać po rondzie przy selgrosie -tam są gigantyczne korki bo ludzie nie potrafią po rondach jeździć

na kacu
na kacu
10 lat temu
Reply to  gliwiczanin

Gdyby nie rondo to i tak trzeba było tam postawić sygnalizację świetlną. Obecne skrzyżowanie daj możliwość bezpieczne przejście pieszym. A korki muszą być, każde skrzyżowanie czy droga ma swoją graniczną przepustowość i nic się z tym nie zrobi. Przy takiej dużej ilość pojazdów w mieście należy sięgać po innego typu rozwiązania. Budować nowe połączenia drogowe? Tak ale tylko poza ścisłym centrum miasta. W samym centrum należy ograniczać ruchu pojazdów. Powoli uświadamiać kierowców że komunikacja miejska też może być dobrym środkiem transportu czy nawet rower.

moim zdaniem
moim zdaniem
10 lat temu

Z tego co kojarzę to ta śmieszna zielona fala kosztowała tyle co stadion Piasta i moim zdaniem lepiej bylo podbudowac za tą kasę ronda tak jak w Rybniku. Tam korków nie ma.

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu
Reply to  moim zdaniem

Ze co? Hahahahaha

K4r0lSz
K4r0lSz
10 lat temu

A gdzie można znaleźć plany budżetowe ZDM na 2014?

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI