We Wszystkich Świętych autobusami pojedziemy za darmo

Aby ułatwić dotarcie w rejony nekropolii i zachęcić 1 listopada do skorzystania z komunikacji miejskiej, KZK GOP po raz kolejny wprowadza tego dnia darmowy przejazd wszystkimi liniami autobusowymi.

KZK GOP poinformował o zmianach w regionalnym transporcie publicznym, obowiązujących 31 października (wtorek) i 1 listopada (środa). Najistotniejsza wiadomość to darmowa podróż wszystkimi liniami w dniu Wszystkich Świętych. Przypomniano też o kursowaniu między gliwickimi cmentarzami dodatkowych bezpłatnych autobusów miejskich (linii C-1, C-2, C-3, C-4) i czasowych zmianach w rozkładach jazdy.

31 października będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w dni robocze szkolne. 1 listopada, tradycyjnie, komunikacja miejska będzie funkcjonowała według sobotnich rozkładów jazdy. Poza tym na wybranych gliwickich liniach (6, 59, 154, 194, 288, 710, 840) mają obowiązywać rozkłady jazdy oznaczone jako „Wszystkich Świętych”, a na linii 194N – rozkłady jazdy ważne w dni wolne w centrach handlowych.

31 października i 1 listopada zostaną uruchomione cztery specjalne linie autobusowe, którymi będzie można dotrzeć w rejony gliwickich nekropolii.

Chodzi o: C-1 (od cmentarza Centralnego do przystanku „Trynek Toruńska”), C-2 (od cmentarza Centralnego do placu Piastów; w kursach do cmentarza Centralnego linia obsługuje przystanek „Gliwice Dworcowa”), C-3 (od cmentarza Centralnego do cmentarza Lipowego, m.in. przez stanowisko nr 6 na placu Piastów oraz przystanek „Gliwice Piwna”; w kursach do cmentarza Centralnego linia obsługuje m.in. przystanki „Gliwice Poniatowskiego” i „Gliwice Dworcowa) oraz C-4 (od placu Piastów do cmentarza Lipowego i cmentarza św. Wojciecha, m.in. przez stanowisko nr 6 na placu Piastów oraz przystanek „Gliwice Piwna”).

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI