We wtorek poznamy zastępców prezydenta

Adam Neumann wygrał wybory w pierwszej turze i został nowym prezydentem Gliwic.

Właśnie pracuje nad doborem swoich zastępców. Najbliższych współpracowników Neumanna poznamy we wtorek, bo na ten dzień zwołano konferencję prasową.

– Serdecznie zapraszam na konferencję prasową, podczas której prezydent Gliwic pan Adam Neumann przedstawi powołanych przez siebie zastępców – napisał Łukasz Oryszczak, który został rzecznikiem prasowym prezydenta.

Oryszczak pracował przez wiele lat w urzędzie miejskim w Gliwicach. Był zaufanym współpracownikiem Frankiewicza. Nie może więc dziwić, że nowy prezydent zamierza skorzystać z jego doświadczenia.

Przypomnijmy, że rzecznikiem Zygmunta Frankiewicza był Marek Jarzębowski. Zostaną mu przydzielone inne zadania w urzędzie.

Kto zostanie zastępcą Adama Neumanna?

Na razie wiadomo, że nowy prezydent będzie współpracował z Mariuszem Śpiewokiem. Już ogłoszono, że pełni on funkcję pierwszego zastępcy. Pojawił się on w zarządzie miasta stosunkowo niedawno – po śmierci Piotra Wieczorka.

Prezydent Gliwic miał 3 zastępców. Kto więc będzie pełnił teraz te funkcje? Oficjalnie niczego nie wiadomo. Nazwiska trzymane są w ścisłej tajemnicy. Jednak urzędowe korytarze huczą od plotek. Mówi się, że Adam Neumann do współpracy zaprosi któreś z tych osób: Marek Pszonak (przewodniczący rady miasta), Krystyna Sowa (radna rady miasta), Aleksandra Wysocka (naczelnik wydziału Gospodarki Nieruchomościami), Adam Ciekański (m.in. członek rady nadzorczej miejskiego szpitala) oraz Bogna Dobrakowska (dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej).

Wszystko wyjaśni się już we wtorek. Wtedy też zastępcy przystąpią do pracy.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
krzysztof
krzysztof
3 lat temu

IDŹ PRECZ

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI