Wiemy, kiedy zakończy się remont wiaduktu na DK88

Trwa przebudowa zniszczonego wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu Drogi Krajowej nr 88. Inwestycja powoli zmierza do finału.

Odnowionym odcinkiem trasy pojedziemy już za kilka miesięcy.

Wysłużony obiekt w ciągu Drogi Krajowej 88 był przyczyną sporych utrudnień i uciążliwości dla kierowców. Wymagał generalnego remontu. Po wybudowaniu estakady J. Heweliusza, która umożliwiła poprowadzenie objazdu, wiadukt został zamknięty dla ruchu. Przebudową zajęła się wyłoniona w przetargu firma P. W. BANIMEX z Będzina. Prace rozpoczęły się pod koniec 2012 r. od rozbiórki istniejącego pomostu wraz z wyposażeniem. Przeprowadzono także badania konstrukcji nośnej, które ujawniły konieczność zwiększenia zakresu robót. W efekcie planowany na początku termin zakończenia przebudowy (31 października ubiegłego roku) został przesunięty. – Prace zasadnicze polegające na wzmocnieniu konstrukcji obiektu są na ukończeniu. Gotowa jest też płyta pomostu, równolegle remontowane są podpory i budowana jest kanalizacja deszczowa odprowadzająca wody opadowe z wiaduktu – relacjonuje Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowa Zarządu Dróg Miejskich, który nadzoruje realizację zadania. Lada dzień rozpoczną się roboty wykończeniowe. Obejmą one m.in. ułożenie izolacji i nawierzchni jezdni, wykonanie chodników z gzymsami i krawężnikami, montaż barier energochłonnych i budowę oświetlenia, przebudowane zostaną odcinki DK 88 na dojazdach do obiektu. Szacunkowy koszt przebudowy wiaduktu wynosi 17 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Wartość przyznanego dofinansowania wynosi 85%.

Roboty powinny zakończyć się latem.

To niejedyne prace prowadzone na „dekawce”. W sąsiedztwie remontowanego obiektu trwa budowa nowego mostu nad Kłodnicą i Drogową Trasą Średnicową, budowaną w śladzie obecnej ul. Portowej. Te obiekty także powinny być gotowe do końca wakacji. Wówczas przywrócony zostanie ruch na DK 88.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mia
mia
9 lat temu

do końca wakacji?! chyba koniec miał być w czerwcu…

Mike
Mike
9 lat temu

Prima Aprilis! Skończą w przyszłym roku.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI