r e k l a m a


Wkrótce rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa w Gliwicach i powiecie

Od 3 lutego do 30 kwietnia na terenie województwa śląskiego przeprowadzana będzie kwalifikacja wojskowa. Obejmie także powiat gliwicki, gdzie kwalifikacja rozpocznie się 3 lutego i trwać będzie do 7 marca.


Kwalifikacji wojskowej w tym terminie podlegają:
– mężczyźni urodzeni w 1995 roku;
– mężczyźni urodzeni w latach 1990–1994, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej;
– kobiety urodzone w latach 1990-1995 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2013/2014 kończą naukę w szkołach lub na uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków, o których mowa w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 11 marca 2010 r. w sprawie wskazania grup kobiet poddawanych obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej. Kwalifikacji podlegają także osoby urodzone w roku 1993–1994, które:
– zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej, ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,
– zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej, i złożyły, w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, wnioski o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej.

Dla osób zamieszkałych stale lub przebywających czasowo ponad 3 miesiące na terenie miast i gmin powiatu gliwickiego kwalifikacja wojskowa przeprowadzona zostanie w Gliwicach – w Wojskowej Komendzie Uzupełnień przy ul. Zawiszy Czarnego 7.

Kwalifikacja powiatowa trwać będzie od 3 lutego do 7 marca i odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI