r e k l a m a
spot_imgspot_img

Wojewoda zmienił zdanie. Karetka z lekarzem zostaje w Gliwicach

Rano Miejski Serwis Informacyjny podał, że od września, po aktualizacji Wojewódzkiego Planu Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne, aż pięć karetek specjalistycznych na Górnym Śląsku zmieni kategorię na podstawową. Jedynego ambulansu z lekarzem na pokładzie zostaną w ten sposób pozbawione m.in. Gliwice.

Prezydent Gliwic w liście do wojewody śląskiego sprzeciwił się niezrozumiałym, sukcesywnym działaniom obniżającym poziom zabezpieczenia ratownictwa medycznego w Gliwicach. Podkreślił, że w mieście rośnie odsetek ludzi starszych, którzy będą potrzebować fachowej pomocy medycznej zespołu specjalistycznego, w którego składzie jest lekarz. Zwrócił również uwagę, że bliskość autostrad A1 i A4, drogi krajowej nr 88 oraz Drogowej Trasy Średnicowej wymaga uruchomienia w mieście większej niż dotychczas liczby zespołów ratownictwa medycznego – zwłaszcza specjalistycznego.

Po publikacji informacji w mediach, mieszkańcy mocno skrytykowali działania wojewody Jarosława Wieczorka.

Sztab PR-owców zareagował i wydano oświadczenie, że zabranie karetki z lekarzem z Gliwic zaproponował dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego. Wojewoda jednak teraz stwierdził, że się na to nie zgadza… Wcześniejsze informacje podane przez urząd miejski w Gliwicach jasno wskazywały, że wojewoda chciał przychylić się do zdania dyrektora WPR.

„Z uwagi na to, iż Wojewódzki Plan Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego jest jeszcze w fazie projektowej, tj. konsultacji i zbierania opinii, wojewoda śląski, po otrzymaniu uwag od mieszkańców, parlamentarzystów i przedstawicieli samorządu zdecydował jednak, wbrew argumentom WPR, iż w Gliwicach powinna pozostać karetka z lekarzem, typu S” – czytamy na stronie urzędu wojewódzkiego.

„I taka też decyzja znajdzie się w gotowym już projekcie Planu, który zostanie następnie przesłany do ministra zdrowia” – zapewnia biuro prasowe wojewody.

Kolejny raz okazało się, że nagłaśnianie złych decyzji i nacisk społeczeństwa przynoszą efekt. Dziękujemy mieszkańcom za zaangażowanie w sprawę.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
4 lat temu

Oj dzieci dzieci…. ona i tak będzie bez lekarza bo lekarzy po prostu nie ma. Nie ma. I nikt z tym nie ma prawa dyskutować. Tak jest w całej Polsce. Ale na papierze będzie Specjalistyczna to będą przynajmniej w głowie czuć się bezpieczniej 😀 Wojewodzie współczuję, że mu się oberwało a Dyrektorowi WPR życzę powodzenia w szukaniu lekarzy, bo raczej nie znajdzie…

Wioletta
Wioletta
4 lat temu
Reply to  Kamil

Przecież dziennikarze oraz mieszkańcy i tak Cię nie zrozumieją. Zatrzymani w PRL-u uważają że lekarz to prawie Bóg. Mała wiedza w tym zakresie ale mordki wyszczekane.

Krzysztof
Krzysztof
4 lat temu

Z
Życzę panu dyr. WPR dużo zdrowia, żeby nie musiał skorzystać z karetki. A kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada.

Sandra
Sandra
4 lat temu
Reply to  Krzysztof

Przyjazd karetki z lekarzem w obecnych czasach graniczy z cudem. Trzeba się z tym pogodzić i nie zakliać rzeczywistości. Jak Kamil napisał, ona będzie specjalistyczna tylko z nazwy. Trochę też przykre, że społeczeństwo ubogie w wiedzę nadal nie ufa ratownikom…

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI