spot_img


Woonerf od piątku

Ul. Siemińskiego (dawniej Wieczorka) zostanie udostępniona kierowcom najprawdopodobniej w piątek 30 marca – poinformował Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach. Zamknięcie ulicy związane jest z tworzeniem woonerfu.

Przypominamy, że do czasu przywrócenia ruchu na ul. Siemińskiego obowiązują zmiany:
– objazd od skrzyżowania z ulicami Kozielską, Jasnogórską i Daszyńskiego do ul. Górnych Wałów poprowadzony został ulicami Sobieskiego, Kościuszki i Zygmunta Starego;
– objazd od skrzyżowania z ulicami Kozielską, Jasnogórską i Daszyńskiego do ul. Dolnych Wałów wiedzie ulicami Jasnogorską i Młyńską;
– objazd od ul. Korfantego do skrzyżowania z ulicami Kozielską, Jasnogórską i Daszyńskiego poprowadzony został ulicami Korfantego, Kościuszki i Sobieskiego.
– autobusy zdążające w kierunku Teatru, po obsłudze przystanku „Gliwice Plac Piastów”, jadą ulicami: Zwycięstwa, Wyszyńskiego (obsługa przystanku „Gliwice Plac Piłsudskiego”), Powstańców Warszawy, Jasnogórską i Daszyńskiego (obsługa tymczasowego stanowiska przystanku „Gliwice Jasnogórska” przy ul. Daszyńskiego 4). Na rozkładową trasę – – – autobusy A4 włączają się na przystanku „Gliwice Kościuszki”.
– autobusy A4 zdążające w kierunku placu Piastów, po obsłudze przystanku „Gliwice Jasnogórska”, jadą ulicami: Daszyńskiego, Jasnogórską, Powstańców Warszawy, Wyszyńskiego (obsługa przystanku „Gliwice Plac Piłsudskiego”), Dworcową, Dolnych Wałów i Zwycięstwa – aż do włączenia się na rozkładową trasę na przystanku „Gliwice Zwycięstwa”.

UWAGA! Z obsługi wyłączone są stanowiska przystanków „Gliwice Zwycięstwa”, „Gliwice Muzeum” i „Gliwice Park Mickiewicza” w kierunku Teatru oraz stanowisko przystanku „Gliwice Park Mickiewicza” w kierunku placu Piastów.

Co to jest woonerf?

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Dla taksówkarzy otwarte jest non-stop. Nie przeszkadza im zakaz wjazdu.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu
Reply to  Anonimowo

Kierowcy zawodowi 🙁 🙁

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Oni ogólnie są kasta uprzywilejowana. Nie ważne czerwone swiatlo, zakaz zatrzymywania czy środek ulicy, klient nasz Pan a że akurat chcę wysiąść to ja się zatrzymam bo tak

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI